Tragedia za tragedią. Czarny weekend na wodach Warmii i Mazur, a na drogach niewiele lepiej

2019-08-19 14:39:49(ost. akt: 2019-08-19 14:23:34)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

To była prawdziwa seria nieszczęśliwych zdarzeń, która sprawiła, że policyjni wodniacy mieli pełne ręce roboty. Od piątku do niedzieli na wodach naszego regionu doszło do 5 utonięć. A to nie koniec złych informacji, bo od niedzielnego poranka trwają przecież poszukiwania 39-letniego producenta filmowego. Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki podczas pływania po jeziorze Kisajno.
Pisz:

Piscy policjanci zostali powiadomieni, że na Jeziorze Nidzkim doszło do utonięcia 52-letniego mężczyzny, który wypoczywał nad wodą ze znajomymi. Osoby przebywające wraz z mężczyzną, zaniepokojone nieobecnością swojego kolegi, rozpoczęły jego poszukiwania i wkrótce powiadomiły o tym policjantów. Ciało mężczyzny znalezione zostało w wodzie niedaleko pomostu. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Iława:

Policjanci z Iławy zostali poinformowani, że w Jezioraku doszło do utonięcia 21-letniego mężczyzny. Zaniepokojeni jego nieobecnością znajomi poszli we wcześniej umówione miejsce nad jeziorem, gdzie na brzegu znaleźli jego rzeczy osobiste. Ciało 21-latka odnaleźli strażacy. Mężczyzny niestety nie udało się uratować.

Mrągowo:

Do kolejnej tragedii doszło w niedzielę w Zełwągach na jeziorze Inulec. Przed godz.12:00 policjanci otrzymali informację o wydobytym z wody mężczyźnie. Niestety mimo reanimacji nie udało się go uratować. Jak wstępnie ustalono do tragedii doszło gdy mężczyzna próbował dopłynąć wpław do dryfującego roweru wodnego. Świadkowie zauważyli, że nie udało mu się wejść na sprzęt i jak opadał z sił. Mimo ich szybkiej reakcji nie udało się go uratować.

Ełk:

W niedzielę około godz. 14:30 oficer dyżurny ełckiej policji został poinformowany, o tym, że na Jeziorze Ełckim wywrócił się kajak, a pływające w nim dwie osoby znalazły się w wodzie. Z relacji świadków i osób, na oczach których rozgrywała się ta tragedia wynika, że mężczyźni, którzy wpadli do wody próbowali przewrócić z powrotem kajak, jednak po krótkiej chwili obaj zniknęli pod wodą. Obaj mężczyźni nie mieli też założonych kapoków. Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą, do której dołączyli się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Po kilku godzinach poszukiwań w odległości około 75 metrów od brzegu i na głębokości 11 metrów za pomocą sonaru wykryto prawdopodobne miejsce położenia ciał. Po ich wyłowieniu ustalono, że są to ciała mężczyzn w wieku 20 i 39 lat. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ełku wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzn.

Giżycko:

W niedzielę około godz. 4:00 policjanci z Giżycka zostali powiadomieni przez żeglarzy, że po jeziorze Kisajno pływa motorówka, która zakłóca wypoczynek osób przebywających nad wodą. Po przybyciu na miejsce policjantów oraz MOPR-u okazało się, że motorówka miała już zgaszony silnik, a na jej pokładzie nikogo nie było. Rzeczy, które znajdowały się na pokładzie łodzi wskazywały, że mogły nią pływać 2 osoby. Służby ratunkowe natychmiast rozpoczęły poszukiwania osób. W trakcie ich trwania po niespełna godzinie na brzegu jeziora odnaleziona została 27-letnia kobieta. W trakcie rozmowy z policjantami potwierdziła, że pływała motorówką wraz z 39-letnim mężczyzną. Z jej relacji wynika, że podczas wykonywania manewru oboje wypadli z łodzi. Służby prowadziły poszukiwania do późnych godzin wieczornych. W poszukiwaniach udział brali policyjni wodniacy na łodziach z sonarami, strażacy z robotem podwodnym, płetwonurkowie oraz helikopter z Komendy Głównej Policji. Przeszukiwane było jezioro jak również jego linia brzegowa. W poniedziałek (19.08.2019) od wczesnych godzin porannych poszukiwania zostały wznowione. Udział biorą w nich policyjni wodniacy oraz strażacy z Giżycka ze specjalistycznym sprzętem.


Zdarzenia drogowe

Policja miała sporo do roboty także na drogach regionu. W czasie tzw. długiego weekendu w całej Polsce doszło do 420 wypadków. Na Warmii i Mazurach - do 22. Niestety, dwa z nich okazały się śmiertelne, a rannych zostało 25 osób.


Źródło: KWP w Olsztynie

Pamiętajmy!

Trwające wakacje oraz słoneczna aura sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą i korzystaniu ze sprzętu pływającego. Apelujemy do wszystkich o rozwagę i wykazanie się wyobraźnią nie tylko podczas kąpieli, ale również podczas pływania łódką, kajakiem czy rowerem wodnym. Pamiętajmy, że kąpiele po alkoholu i przecenianie własnych możliwości to najczęstsze przyczyny utonięć. Korzystajmy również z kąpielisk strzeżonych oraz ze sprzętu asekuracyjnego.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pbmnrn #2789001 | 37.47.*.* 10 wrz 2019 12:05

  Wielu kierowców jeździ znacznie ZA szybko. Zwłaszcza przez miejscowości. Takie głupoty ludzie robią. Tak jak np. z tą wycinką drzew. Nie wiemy ile krzywdy przyrodzie robimy w ostatnich latach. Wycięto znacznie ZA DUŻO zdrowych cennych puszcz i lasów!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. bmnrasw #2780173 | 37.47.*.* 22 sie 2019 06:15

  Proszę podać prawidłowy. Dziwne, że gdy żeglarze dzwonili po służby czy policję, ta przyjechała dopiero po kilku godzinach...

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Jstanley #2780159 | 89.64.*.* 22 sie 2019 01:53

  Na Mazurach krązą pogłoski że tą kelnerkę znaleziono bez ubrań oraz że to nie było ich pierwsze spotkanie...

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Kto normalny wypływa w nocy motorówka #2779186 | 109.241.*.* 20 sie 2019 10:24

  zakłóca cisze nocną tysiącom ludzi mieszkających wokół tego ogromnego jeziora, tylko dlatego że jest bogaty i czuje się BEZKARNY. Do tego z jakąś młoda laską wyrwaną w gospodzie Czarny Łabędż. "Pycha kroczy przed upadkiem" albo "Rozpusta zawsze prowadzi na Manowce". Amen

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. Bjj #2779037 | 88.156.*.* 19 sie 2019 22:06

   Na drogach to mnie akurat nie dziwi. Tam trup sieje sie gęsto

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)