Burmistrz Górowa Iławeckiego ma absolutorium za 2018 rok - X sesja Rady Miasta

2019-06-28 19:27:38(ost. akt: 2019-06-28 19:33:38)

Autor zdjęcia: BT

Przeprowadzona w czwartkowe przedpołudnie 27 czerwca X sesja Rady Miasta Górowo Iławeckie zapowiadała się interesująco, bowiem jej porządek przewidywał wiele ciekawych tematów dotyczących mieszkańców.
Znalazł się w porządku obrad nawet punkt przewidujący udział w debacie publiczności. Jednak z jego realizacji niewiele wyszło, bowiem reprezentacja mieszkańców była mniej niż skromna.

Ten fakt został zauważony przez radnych i stał się przyczyną zapytania o skuteczność i sposoby informowania potencjalnych zainteresowanych o planowanych sesjach.

Mogło by się wydawać, że we współczesnej przestrzeni informacyjnej nie powinno być z tym problemów.

Głównym tematem X sesji RM, szeroko przedstawionym i dyskutowanym, był raport o stanie gminy za 2018 r.

Przedstawił go burmistrz miasta informując między innymi o rozpoczętych i ukończonych (bądź będących na ukończeniu) dużych inwestycjach, np. rewitalizacja ratusza miejskiego, rewaloryzacja obszaru doliny rzeki Młynówki, utworzenie parku rekreacyjno-sensorycznego wokół Stawu Garncarskiego. Raport zakończył informacją o tym, że miasto w 2018 roku nie zaciągnęło żadnych kredytów.

Burmistrzowi miasta Górowo Iławeckie zostało udzielone absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Agnieszka #2757718 | 5.173.*.* 5 lip 2019 10:32

  Radni dali jednogłośnie Absolutorium i poparli Budżet bo jak wcielają wróbelki chcą podnieść sobie Diety do tych jakie mają Radni Gminni z Górowa tj. zwykły Radny 750 zł , Przewodniczący Komisji i Zastępcy Przewodniczącego Rady 950 zł .Tak się przyglądam i muszę zgodzić się Z opiniami, że do Rad szli dla Diet. Przynajmniej ci co wszystko głosują bez uwag , zapytań i Interpelacji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkanka #2757578 | 83.6.*.* 4 lip 2019 20:00

  Obserwując Sesje Rady miasta czy gminy i zachowana przewidniczących powiem tylko żenada. Jeżeli w mieście Pan Gajdamowicz jako jedyny porusza istotnstne kwestie to rada gminy dalej jest niema. Nikt nie zadaje pytań, nikt nie ma uwag do Budżetu, żaden radny czy radna nie zgłasza bolączek mieszkańców, którzy ich wybrali. Wszystko uchwalają jednogłośnie, bez uwag i zastrzeżeń nie wiedząć jaka jest różnica między długiem a planowanym dwficytem. Jak na to wszystko patrzę to mimo, że swoje lata mam i jestem na emeryturze chce mi się na to kołtunstwo rzygać.Co ci radni powiedzą swoim wyborcom jak będą starali sie o reelekcję ?! Po takich zachowaniach predzej będą mieli erekcję ( tylko niektórzy bo część pewnie z racji wieku nie pamięta swojego nazwiska)

  Ocena komentarza: warty uwagi (73) odpowiedz na ten komentarz

 3. Tomasz #2755286 | 83.31.*.* 30 cze 2019 17:25

  I co z tego ? Wystarczy popatrzec na inewstycje, a szczególnie zagospodarowanie Stawu Garncarskiego to kpina z mieszkańców jeden wielki szwindel.

  Ocena komentarza: warty uwagi (45) odpowiedz na ten komentarz