Górowscy uczniowie zakończyli naukę. Przed nimi długie wakacje

2019-06-19 14:39:16(ost. akt: 2019-06-19 14:42:16)

Autor zdjęcia: BT

Dzisiaj (środa 19 czerwca) zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Źródła ministerialne podają, że świadectwa odebrało prawie 5 milionów uczniów z ponad 26 tysięcy szkół w całej Polsce. Tego też dnia rozpoczęły się najdłuższe od lat wakacje. Potrwają 74 dni. Do nauki uczniowie powrócą w poniedziałek 2 września.
Wcześniej naukę ukończyli absolwenci szkół średnich, potem uczniowie klas ósmych i ostatniej klasy „wygaszanych” gimnazjów. Z likwidacją trzyletnich gimnazjów zakończył się kolejny etap kolejnej reformy (rekonstrukcji) szkolnictwa w Polsce, realizowany od 1 września 2017 z inicjatywy minister edukacji narodowej w rządzie Beaty Szydło — Anny Zalewskiej.

Uroczyście zakończony właśnie rok szkolny, widocznym świadectwem czego były gromadki odświętnie ubranych dzieci i młodzieży z bukietami kwiatów w ręku na ulicach naszych miast i miasteczek, nie był dla uczniów, rodziców czy nauczycieli i wychowawców najłatwiejszym okresem. Mieliśmy ogólnopolski strajk nauczycieli, pojawił się problem kumulacji roczników, trudnej rekrutacji do liceów i techników, a do tego likwidacja gimnazjów. W tym roku odbył się pierwszy po rozpoczęciu reformy oświaty egzamin ósmoklasisty oraz ostatni egzamin gimnazjalny.

W Górowie Iławeckim pożegnały rok szkolny i powitały wakacje prawdziwe tłumy uczących się. Wliczając wszystkie placówki oświatowe, zaczynając od przedszkola, szkół podstawowych, gimnazjów do średnich i zawodowej łącznie, świadectwa otrzymało bez mała tysiąc osób, co od lat jest niemal niezmienną liczbą.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. DO: Zszokowana #2754985 | 83.6.*.* 29 cze 2019 17:45

    Znalazł sie ze szpadlem na drodze 512. Chyba już z ekipą zaczeli wykopy

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Zszokowana #2749645 | 83.6.*.* 19 cze 2019 16:28

    Gdzie jest sycz, gdzie jest sycz?!

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)