Znęcał się na żoną więc został aresztowany

2019-05-13 16:49:17(ost. akt: 2019-05-13 16:53:11)
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Trafił za kraty na 3 miesiące, tam będzie miał czas na przemyślenie swojego zachowania względem żony. 54 – latek od połowy kwietnia miał policyjny dozór za uszkodzenie ciała kobiety. Obiecywał powstrzymać się od nadużywania alkoholu i zachowywanie zgodnie z prawem. Nie wywiązał się z obietnic, kolejny raz będąc pijanym awanturował się i uderzył kobietę.
Z nocy z czwartku na piątek (9/10 maja.) policjanci interweniowali w jednym z domów w gminie Górowo Iławeckie. Awanturował się tam pijany 54 – latek. Mężczyzna uderzył żonę, wyzwał ją, szarpał za ubrania, popychał i wykręcał ręce.

To nie pierwsza interwencja, której powodem było zachowanie 54 – latka. W połowie kwietnia br., mężczyzna trafił do policyjne celi, po tym jak połamał żonie palca. Wówczas jeszcze, pokrzywdzona kobieta nie złożyła zawiadomienia o znęcaniu się nad nią przez męża.

Po tej sytuacji prokurator zastosował policyjny dozór wobec 54 – latka. Mężczyzna zobowiązał się nie nadużywać alkoholu i zachowywać zgodnie z prawem.

Jego obietnice na nic się zdały, a agresja wobec kobiety narastała z każdym dniem. Mężczyzna nadal pił i znęcał się na żoną. Pokrzywdzona kobieta zdecydowała się mówić i złożyła zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad nią przez męża.

54 – latek usłyszał 2 zarzuty: uszkodzenia ciała kobiety i znęcania się nad nią. Tym razem policja i prokuratura wystąpiły do sądu z wnioskiem o aresztowanie agresywnego mieszkańca gminy Górowo Iławeckie. Sąd uznał wniosek za zasadny i aresztował 54 – latka na 3 miesiące.

Za przestępstwo znęcania się nad rodziną, kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kot Felek #2733601 | 83.6.*.* 17 maj 2019 12:39

    To tylko Dzikowo Iławeckie rządzone obecnie przez '' Kotomysza '', flanca z innej gminnej wiochy

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. I znów to Górowo! #2731825 | 37.30.*.* 14 maj 2019 08:44

    Jak nie miasto, to gmina siedlisko wszelkiej patologii. Kiedy skonczy sie ten koszmar ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)