Pierwszy turniej Ornecko-Górowskiego Strzeleckiego Grand Prix

2019-04-29 07:24:31(ost. akt: 2019-04-29 07:36:38)

Autor zdjęcia: Sebastian Leszczyński

Na strzelnicy szkolnej w Liceum Ogólnokształcącym w Górowie Iławeckim, 28 kwietnia odbył się pierwszy turniej z serii Ornecko-Górowskiego Strzeleckiego Grand Prix, które będzie się składało z trzech spotkań, w trakcie których zostaną wyłonieni najlepsi strzelcy wszystkich trzech spotkań Grand Prix.
W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z Górowa Iławeckiego, Ornety, Lidzbarka Warmińskiego, Grądek, Zielenicy i Kamińska. Zawody odbywały się w miłej, sportowej atmosferze.

Zawodnicy strzelali z karabinów pneumatycznych o kal. 4,5 o energii wylotowej poniżej 17J, odległośc do tarczy wynosiła 10 m, uczestnicy oddawali łącznie 3 strzały próbne i 20 strzałów ocenianych do 4 tarcz 14x14 cm.

Nie było podziału ze względu na płeć, więc zarówno kobiety jaki i mężczyźni strzelali razem w dwóch grupach, które dzieliły się na zawodników doświadczonych oraz amatorów strzelectwa sportowego.

Organizatorzy oraz sponsorzy zapewnili bezpieczną zabawę, ciepłe napoje, oraz drobne upominki dla uczestników.

Zawodników oceniał sędzia klasy II strzelectwa sportowego. Po zakończeniu i podsumowaniu całego Grand Prix najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe puchary i dyplomy.Głównymi organizatorami było Koło Strzeleckie im. Gen.Tokarzewskiego w Górowie Iławeckim oraz KS Alfa Reduta Orneta.

Sebastian Leszczyński


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. yogi #2725158 | 37.47.*.* 1 maj 2019 13:32

    ponizszy komentarz oceniają osoby które pewnie zajęły dalsze miejsca, lub nie potrafia przegrywać, dołaczę sie do poprzednika było super

    odpowiedz na ten komentarz

  2. uczestnik #2724302 | 195.136.*.* 29 kwi 2019 10:13

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Świetna organizacja, nie spodziewałem się tak przyjaznej atmosfery i poziomu zawodów. Pozdrowionka dla wszystkich biorących udział oraz organizatorów