Maturzyści z górowskich szkół muszą jeszcze poczekać na klasyfikacje

2019-04-25 08:53:57(ost. akt: 2019-04-25 09:02:45)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Tegoroczni maturzyści z górowskich szkół wciąż czekają na odpowiednie uchwały rad pedagogicznych. Tych nie udało się podjąć w środę 24 kwietnia.
W Bartoszycach uchwałę klasyfikacyjną podjęto wczoraj w LO im. Stefana Żeromskiego, ale w dwóch innych placówkach ponadgimnazjalnych nie udało się tego zrobić.

Podobnie sytuacja wygląda w Górowie Iławeckim. W środę ani w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, ani w Zespole Szkół odpowiednie uchwały rad pedagogicznych nie zostały podjęte.

Maria Olga Sycz, dyrektor pierwszej z tych szkół, powiedziała nam, że dzisiaj zapadnie decyzja o terminie kolejnej rady pedagogicznej. Dodała też, że nie będzie czekała aż w życie wejdą zapowiedziane wczoraj po południu przez rząd nowe przepisy, pozwalające sklasyfikować uczniów dyrektorowi szkoły, jeśli nie zrobi tego rada pedagogiczna.

Rada nie odbyła się w środę również w Zespole Szkół. — I wygląda na to, że dzisiaj również do niej nie dojdzie. Otrzymałam właśnie listę strajkujących nauczycieli i ponownie nie będzie kworum — powiedziała nam dyrektor tej placówki Elżbieta Gottuk.

Ona również nie zamierza czekać na zapowiedziane przez rząd przepisy. Kolejna rada pedagogiczna jest zaplanowana na piątek 26 kwietnia, na g. 9.

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Juda #2724208 | 31.0.*.* 29 kwi 2019 00:49

  Te nasze nauczyciele tak się zagalopowali w tych strajkach, że ciężko ich zebrać do kupy na naradę bo nie wiadomo gdzie są. Jedne w Bartoszycach inne w Warszawie, bo szkoły puste to poco siedzieć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Polak #2723660 | 83.31.*.* 27 kwi 2019 11:14

   Zlikwidować Kartę Nauczyciela zawierającą przewileje jako "relikt socjalizmu" ! ! !

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. O T U A #2722547 | 83.6.*.* 25 kwi 2019 12:10

   Rząd przyjmie Ustawę umożliwiającą klasyfikację maturzystów i przeprowadzenie matur i do końca wyjdziecie na ignorantów. Na początku rodzice popierali wasze postulaty lecz pokazaliście prawdziwe swoje oblicza i teraz macie ich przeciwko sobie. Kmicic do Wołodyjowskiego " Kończ Waść wstydu oszczędź "- to takie motto dla was

   Ocena komentarza: warty uwagi (22) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)