Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców

2019-04-17 07:32:30(ost. akt: 2019-04-17 07:33:54)

Autor zdjęcia: Prokuratura Krajowa

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie nadzoruje postępowanie prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks.
Zabezpieczono niebezpieczne przedmioty

Na polecenie prokuratora (16 kwietnia 2019 roku) na terenie województwa pomorskiego, śląskiego i małopolskiego zatrzymano kolejnych 16 osób, które po doprowadzaniu do Prokuratury usłyszały zarzuty. W trakcie przeszukań kilkudziesięciu obiektów zabezpieczono m.in. niebezpieczne narzędzia w postaci maczet, gazów pieprzowych czy pałek teleskopowych.

W toku postępowania prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie ustalił, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działali w okresie od 2007 do 2018 roku na terenie całego kraju.

Usłyszeli zarzuty

W toku postępowania prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany, kokainy, amfetaminy kwalifikowane z art. 56 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Trzynastu zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kodeksu karnego. Część z zatrzymanych usłyszała również zarzuty wewnątrzwspólnotowego handlu znaczą ilością narkotyków kwalifikowane z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi prokurator podejmie decyzje co do stosowania środków zapobiegawczych.

Źródło: Prokuratura Krajowa