UWAGA! Bakterie coli w wodociągu gminy Miłki. Nie pijcie wody z kranu!

2019-04-08 12:55:43 (ost. akt: 2019-04-08 13:11:27)

Autor zdjęcia: Fot. arch. GO

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Giżycku informuje, że w badaniach jakości wody z publicznego wodociągu Miłki stwierdzono bakterie Escherichia coli oraz bakterie grupy coli. Woda nieprzydatna do picia!
Wodociąg Miłki zaopatruje w wodę miejscowości: Jagodne Małe, Jagodne Wielkie, Kleszczewo, Kleszczewo osada, Lipińskie, Lipowy Dwór, Marcinowa Wola, Miłki, Paprotki, Przykop, Ruda, Rydzewo, Staświny, Staświny osada, Wierciejki (gmina Miłki), Szczepanki (gmina Wydminy).

W tych miejscowościach woda jest nieprzydatna do picia!

Woda może być używana tylko do prac porządkowych i spłukiwania toalet.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniające wymagania określone w rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia.

Komunikat o zanieczyszczonej wodzie pojawił się na stronie gminy Miłki o godz. 12:51.
— A ja już rano od sąsiadki wiedziałem, że bakterie są w wodociągu, bo ktoś już się przytruł. Ludzie sami od siebie się dowiadywali — powiedział gazecie mieszkaniec Rydzewa. — Dlaczego nikt wcześniej nas nie ostrzegł? Przecież ludzie dalej pili tę wodę, są małe dzieci, długo nie trzeba czekać na zatrucie.
KTKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Heheszki #2712149 | 5.173.*.* 8 kwi 2019 16:40

    Powyższy przypadek pokazuje, że najlepszym źródłem informacji na wsi i miasteczkach jest poczta pantoflowa. Jakiekolwiek dofinansowania UE na rozwój- dostęp informacji publicznej nalezy zatem przeznaczyć na kobiety 45+ (np. leki) :-D

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD