Śmigłowiec LPR unieruchomiony. Zawiniła folia na jednej z posesji

2019-02-05 14:27:42(ost. akt: 2019-02-05 14:51:55)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

W poniedziałek (4 lutego) w miejscowości Grom (powiat szczycieński) wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyleciał, aby udzielić pomocy jednemu z mieszkańców. Niestety, nie mógł odlecieć z miejsca, ponieważ folia znajdująca się na posesji wkręciła się w jego śmigła.
Jak podaje TVN24, mężczyzna odśnieżał drogę, po czym zasłabł i stracił przytomność. Na miejsce przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na posesji. Nie mógł jednak odlecieć z powodu folii, która wkręciła się w jego śmigła.

- Folia uniosła się od podmuchów śmigła, wkręciła się i unieruchomiła śmigłowiec - relacjonuje żona poszkodowanego.

Ostatecznie, mężczyzna został przetransportowany do szpitala karetką. Śmigłowiec LPR od ponad 24 godzin stoi unieruchomiony w tym samym miejscu.

- Centrum koordynacji technicznej monitoruje przebieg działań. Jesteśmy w trakcie podejmowania decyzji, czy może być naprawiony na miejscu, czy też nie - poinformowała portal TVN24 Kinga Czerwińska z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

I dodała: W bazie w Olsztynie wylądował już śmigłowiec rezerwowy.

Źródło: TVN24

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sandra #2677118 | 31.0.*.* 7 lut 2019 07:08

  Widać że osoby które komentują to nie rolnicy. Każdy gospodarz oddaje folie do utylizacji i ma na to dokument, a trzeba gdzieś na podwórku znaleźć miejsce by to skladować. Smakuje wam ser, mleko,twaróg masło etc. Łatwo jest kogoś oceniać. Krowy muszą jeść i mieć zapewnione jak najlepsze warunki. Rolnik nie ma świat, weekendu, wakacji ani urlopu. Dla mnie wasze komentarze to kpina. Istna łoża szyderców. Ciekawe co byście pisali jakby ten człowiek zmarł... Pewnie znicze i kondolencje... Żałosne! Każdy z nas będzie kiedyś rozliczony że słów i czynów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. AK #2676662 | 5.173.*.* 6 lut 2019 11:10

  Zanim zasłabł mógł posprzątać folię i przygotować lądowisko, jak się należy. Trochę logiki.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 3. nic się nie stało? #2676571 | 89.228.*.* 6 lut 2019 09:11

  Niestety powszechny bałagan na posesjach wiejskich, często widać zwały rupieci, śmieci, kawałki azbestu, folie /niektóre nawet przyczepione do drzew/ i nikomu to nie przeszkadza ? Może przez taką folię ktoś inny nie otrzymał pomocy na czas ? Gospodarze tej posesji są bezstresowi - to tylko kawałek folii i nic się nie stało.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. strażak #2676536 | 83.31.*.* 6 lut 2019 08:27

  Kiedyś dysponowano nas strażaków o każdej porze do zabezpieczenia LPR! nie ważne czy to było lądowisko wyznaczone zgodnie z wytycznymi do miejsca lądowania czy w szarym polu wg zdarzenia jakie wystąpiło, Zanim wylądował wyznaczonym miejscu zastęp straży musiał takie miejsce przygotować i sprawdzić czy jest ono bezpieczne do wylądowania przekazując drogą radiową dla pilota taką informację czy może lądować. Co jest powodem że nie jesteśmy dysponowani to pytanie do PSP i LPR! Wydaje mi się że można było by w tym przypadku do takiej sytuacji nie dopuścić! Niestety jak to pilot mówił nie raz że jego pole widzenia podczas lądowania jest ograniczone pod nim!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Janusz #2676335 | 109.241.*.* 5 lut 2019 17:46

   To reklamowka z biedronki ta folia?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (11)