Robert Biedroń: wprowadzimy aborcję na żądanie i zlikwidujemy naukę religii w szkołach

2019-02-03 18:24:24(ost. akt: 2019-02-03 19:10:15)

Autor zdjęcia: https://wiosnabiedronia.pl/dla-mediow

Wiosna. Tak nazywa się partia Roberta Biedronia, której konwencja założycielska odbyła się 3 lutego na warszawskim Torwarze. W programie między innymi emerytura obywatelskie na poziomie 1600 złotych i i zmiany w obowiązkach fiskalnych nakładanych na drobnych przedsiębiorców.
Program ugrupowania, opiera się na trzech fundamentach: obywatelach, którzy mają równe prawa; wspólnocie, która nikogo nie wyklucza oraz państwie, które gwarantuje realizację tych praw oraz przeciwdziała wykluczeniu i dyskryminacji.
- Jesteśmy tu, bo wierzymy, że najwyższy czas na zmianę. W Polsce zbyt długo trwa już mroźna zima. Czy Polska potrzebuje świeżości? Czy Polska potrzebuje wiosny? To my jesteśmy tą wiosną, tą świeżością, którą wniesiemy do polskiej polityki – mówił Robert Biedroń do ponad 7-tysięcznego tłumu sympatyków, działaczy i wolontariuszy, którzy przyjechali na Torwar z całej Polski, aby uczestniczyć w konwencji założycielskiej swojej partii. – Nasz ruch nazywa się Wiosna. Wiosną robi się porządki. Wiosny nie da się zatrzymać. Chcemy zmiany. Chcemy nowej polityki. Już czas! Czas na Wiosnę!

Wśród najważniejszych postulatów programowych, ogłoszonych podczas warszawskiej konwencji, znalazły się zapowiedzi projektów ustaw, w tym:

1. Ustawy wprowadzającej Krajową strategię odchodzenia od węgla na lata 2020–35, zakładającej przeniesienie osób zatrudnionych w górnictwie do pracy w sektorze odnawialnych źródeł energii, oraz ustawy powołującej Rzecznika Praw Przyrody, likwidującej fermy zwierząt futerkowych, chów klatkowy, a także zabraniającej wykorzystywania zwierząt w cyrkach i regulującej kwestię wycinki lasów.

2. Ustawy o prawach kobiet, w tym prawie do przerywania ciąży do 12. tygodnia.

3. Ustawy o likwidacji Rady Mediów Narodowych oraz nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, gwarantującej niezależność mediów publicznych.

4. Ustawy o powołaniu Komisję Sprawiedliwości i Pojednania, badającej przypadki naruszenia Konstytucji i umożliwiającej postawienie winnych przed Trybunałem Stanu.

5 . Ustawy o renegocjacji konkordatu, zakładającej likwidację Funduszu Kościelnego, wycofanie religii ze szkół oraz opodatkowanie wpływów z “tacy”.

Wiosna chce także wprowadzenia emerytury obywatelskiej na poziomie 1600 zł; rozszerzenia programu 500+ w taki sposób, aby obejmował też pierwsze dziecko i rodziców samotnie wychowujących dzieci; wyrównania zarobków kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach oraz przywrócenia finansowania programu in vitro, i wprowadzenia związków partnerskich i równości małżeńskiej.

– Słupsk nauczył mnie, że w polityce opartej na wartościach i jasnym celu nie istnieje określenie “nie da się”. Da się oddłużyć miasto. Da się upublicznić wynagrodzenia urzędników i zrezygnować ze służbowych limuzyn. Da się rozdzielić urząd od kościoła, wprowadzić in vitro, postawić na czyste powietrze i ochronę środowiska – wyliczał Biedroń. – Zrobiliśmy to w Słupsku, zrobimy w całej Polsce! – zapowiedział Biedroń.

Twom zdaniem:
Biedroń nie mógł zrobić lepszego prezentu dla PiS. Wiosna niewiele osiągnie, ale odbierze głosy koalicji montowanej przez PO.
44.89%
To świetna wiadomość. Wiosna to szansa na budowę nowoczesnej i laickiej Polski. To wspaniała alternatywa dla układu PiS-PO.
55.11%

Najbardziej znaną twarzą "Wiosny" w naszym regionie jest dzsiaj Monika Falej, która była w ostatnich wyborach na urząd prezydenta Olsztyna zdobyła dość niespodziewanie aż 6,23% głosów.
Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dlaczego #2675968 | 80.41.*.* 5 lut 2019 11:15

  ten gosc nie zostal poddany aborcji?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. ??? #2675651 | 2.160.*.* 4 lut 2019 20:16

  A czym się wykazal Biedroń ? ..oprocz tego, że pomylił dziury ..heh

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Wstyd #2675369 | 213.73.*.* 4 lut 2019 13:21

  Jak można głosować na partie skrzywionych ludzi. W Rosji za homosexualizm idzie się do więzienia. Jak można tak atakować kościół nikt nie zmusza gejów żeby dawali na tace, ani żeby chodzili do kościoła! Nie jestem Katolem ale Państwo Polskie zawsze było z kościołem czyli z narodem bo kościół to ludzie a nie budynki Panowie gejowi!

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mark #2675343 | 79.187.*.* 4 lut 2019 12:37

   spytajcie tego gwiazdora co zrealizował w Słupsku ?!?!? nic zero .. zadłużył miasto i sperd......

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. j. #2675225 | 83.6.*.* 4 lut 2019 09:21

    Biedroń to nie moja bajka! Narobi trochę zamieszania i na tym się skończy podobnie jak Palikot.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (20)