Quantcast

środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Naszym Czytelnikom świąteczne życzenia przesyła arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński [FILM]

2018-12-24 09:11:50 (ost. akt: 2018-12-24 10:30:01)
abp Józef Górzyński

abp Józef Górzyński

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wpatrując się w betlejemską szopkę, chciejmy na nowo odkryć największe nasze Skarby — oto życzenia, jakie na Boże Narodzenie Anno Domini 2018 Naszym Czytelnikom przesyła arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński.

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (Łk 2,10-11).

Tymi słowami Anioł Pański oznajmił pasterzom z Betlejem radosną nowinę o Narodzeniu Jezusa Chrystusa. Przyjście Syna Bożego na ten świat budzi w sercach radość, bo jest wyrazem odwiecznej, nieskończonej i niepojętej miłości Boga do człowieka.

W Święta Bożego Narodzenia przeżywamy wciąż na nowo Tajemnicę tej Bożej miłości. Nadaje ona sens naszemu życiu, napełnia nas ufnością i spokojem, sprawia, że czujemy się szczęśliwi i bezpieczni, jako umiłowane dzieci naszego Ojca, który jest w niebie.
Pragniemy dzielić się tą radością z rodziną i najbliższymi, z braćmi w wierze chrześcijańskiej i ze wszystkimi ludźmi dobrej woli.

Święta Bożego Narodzenia mówią nam, że nie jesteśmy sami.
Wpatrując się w betlejemską szopkę, chciejmy na nowo odkryć największe nasze Skarby: Jezusa, który jest Emmanuelem, Bogiem z nami, Ducha, który Go począł w łonie Maryi i który umacnia naszą miłość oraz Ojca nas wszystkich, który dał nam Jezusa, a sam gotów jest zamieszkać w nas wraz z Synem i Duchem Świętym.
Kończący się rok 2018 obfitował w kilka ważnych wydarzeń dla naszej Ojczyzny i archidiecezji, za co Bogu wyrażamy dziękczynnie. W sposób szczególny przywołujemy tu 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę,
obchody 775. rocznicy utworzenia Diecezji Warmińskiej, 50. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Świętolipskiej, rozpoczęcie nowenny przed obchodami 150-lecia objawień gietrzwałdzkich, a także dzień pokutny, który odbył się w Gietrzwałd
zie.

W mocy Ducha Świętego wchodzimy w Nowy Rok, którego celem jest pobudzaniewiernych do czynnego zaangażowania w życie wspólnoty Kościoła oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w jego misji.

Jest to odpowiedz na wezwanie papieża Franciszka, by uczynić Kościół na wskroś misyjnym: „Człowiek wierzący to uczeń i misjonarz. Uczeń słucha i naśladuje, misjonarz jest świadkiem miłosnej obecności Boga w świecie”.

„Bóg, dawca nadziei, niech wam udzieli pełni radości i pokoju w wierze, abyście przez moc Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję” (Rz 15,13). Życzę Wam, abyście ubogaceni obecnością Ducha Świętego, cieszyli się pełnią darów oraz owoców Jego działania i mocy w Was. Tymi owocami, jak mówił św. Paweł w liście do Galatów są „miłość, radość, pokój, cierpliwość, łaskawość, dobroć, uprzejmość, cichość, wierność, skromność, wstrzemięźliwość i czystość” (Ga 5,22 - 23).
Są one potrzebne do szczęśliwego życia już tutaj na ziemi oraz prowadzą ku życiu wiecznemu w niebie. Wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia na ten świąteczny czas i cały Nowy Rok 2019 z serca błogosławię.

+ Józef Górzyński
Arcybiskup Metropolita WarmińskiPolub nas na Facebooku:

Zobacz także