XXIV Konkurs Poetyczny. Patriotyzm motywem przewodnim

2018-12-07 16:25:03(ost. akt: 2018-12-07 16:28:02)

Autor zdjęcia: BT

Ponad 80 uczniów szkół podstawowych, uczących się języka ukraińskiego w naszym powiecie, wzięło udział w XXIV już Powiatowym Konkursie Poezji Ukraińskiej, który odbył się w pomieszczeniach górowskiego Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania.
W piątkowy poranek 7 grudnia do górowskiej szkoły, aby stanąć w poetyczne szranki, wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami przyjechały dzieci z Kandyt, Toprzyn, Bartoszyc i okolic. Byli także uczniowie szkół z Górowa Iławeckiego i gminy.

Odświętnie ubranych uczniów, podekscytowanych zbliżającymi się poetycznymi zmaganiami, w szkolnej świetlicy w imieniu organizatorów powitała dyrektor szkoły Maria Olga Sycz.

Lejtmotywem tegorocznego konkursu był patriotyzm, ten sam, co to się objawia rzetelną nauką i pracą dla ojczyzny (także tej przybranej), poszanowaniem godności innych ludzi, zrozumieniem potrzeb słabszych z natury, szacunkiem do ziemi i przyrody.

Dzieci do konkursu przygotowały się należycie. Każdy z uczestników swoją poezję przedstawiał jak mógł najlepiej, wkładając w recytację cały swój aktorski kunszt. Tym samym dając świadectwo swojej oraz nauczyciela pracy nad tekstem.

Komisja wyłoniła najlepszych w każdej kategorii wiekowej, nagrodziła dyplomami oraz upominkami, pochwaliła dobrym słowem życząc wszelkiej pomyślności w szkole i na co dzień. Nagrodzeni zostali także wszyscy uczestnicy konkursu, specjalne dyplomy otrzymali pedagodzy.

W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, uczestnicy zostali poczęstowani przekąskami oraz napojami.

Konkurs zorganizowali: Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, Miejskie Koło Związku Ukraińców w Polsce, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Łesi Ukrainki z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Elo #2639268 | 176.107.*.* 8 gru 2018 06:42

  Ciekawe czy w tej szkole uczą o Wołyniu.......

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 2. rad.mir #2639117 | 188.146.*.* 7 gru 2018 19:55

  Ja nie chcę takich patriotów w kraju ...Niech wracają do siebie .

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

 3. ? #2639077 | 82.145.*.* 7 gru 2018 19:14

  Czy pracuje w Waszych szkołach (wliczając w to SP nr 2) jakiś polonista, który byłby w stanie napisać kilka zdań PO POLSKU?

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz