Uczniowie górowskiej podstawówki najlepsi w województwie

2018-11-20 09:37:46(ost. akt: 2018-11-20 09:42:31)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim: Anna Zawadzka, Marta Zimniak i Michał Kraft z kl. VIII b pod kierownictwem Aleksandry Wasyleczko wygrali Wojewódzki Turniej Proobronny „Dla Niepodległej” z okazji 100-lecia niepodległości Polski, który odbywał się od 9 do 11 listopada w Olsztynie. Pokonali 14 innych drużyn, które, podobnie jak młodzież z Górowa Iławeckiego, wcześniej wygrały zawody rejonowe i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.
Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy z historii Polski i historii powszechnej z lat 1864-1922. Wzięli także udział w biegu na orientację na dystansie 2 km, w trakcie którego rzucali granatem do celu, przenosili skrzynkę z amunicją, opatrywali złamanie, transportowali chorego oraz strzelali z broni pneumatycznej.

— Bardzo cieszę się, że moi uczniowie sięgnęli po zwycięstwo, choć do końca nie było wiadomo, kto wygra. Konkurencja była silna i tylko niespełna 2 punkty zadecydowały o naszej wygranej. Na szczęście po testach historycznych mieliśmy sporą przewagę — relacjonuje Aleksandra Wasyleczko.

— Przygotowania trwały wiele miesięcy, szczególnie te związane z tematyką historyczną. Przygotowanie strzeleckie i konkurencje sprawnościowe poszły nam trochę gorzej, ale ostatecznie to my wygraliśmy. Jestem dumna z moich uczniów, bardzo dziękuję im za zaangażowanie i ciężką pracę — dodaje pani Aleksandra.

W turnieju wyróżnieni zostali nagrodami indywidualnymi Michał Kraft oraz Marta Zimniak, którzy zajęli, odpowiednio, pierwsze i drugie miejsce jako najlepsi historycy zawodów.

To nie pierwszy sukces uczniów pani Wasyleczko. Wcześniej byli finalistami i laureatami wojewódzkich konkursów historycznych. Można żywić nadzieję, że kolejne historyczne zmagania przyniosą nowe sukcesy, na co bardzo liczymy.

Dariusz Hawrylec


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Andrzej M. #2627703 | 185.138.*.* 20 lis 2018 15:09

  Brawa dla naszej młodzieży i Pani Aleksandry.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 2. Buszmen #2627685 | 91.196.*.* 20 lis 2018 14:43

  Ciekawe, które miejsce zdobyli uczniowie Januszka Stolcca?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Frytka #2627673 | 91.196.*.* 20 lis 2018 14:31

  Trochę spóźniona informacja

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz