Akcja #Procesja. Rzecznik Episkopatu zachęca: zrób zdjęcie w Boże Ciało i pokaż w mediach społecznościowych

2018-05-31 09:01:34 (ost. akt: 2018-05-31 09:07:18)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Rzecznik KEP: zrób zdjęcie i pokaż w mediach społecznościowych w Boże CiałoDo robienia zdjęć podczas procesji Bożego Ciała i umieszczania ich w mediach społecznościowych w ramach akcji #Procesja zachęcił wiernych rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Rzecznik KEP: zrób zdjęcie i pokaż w mediach społecznościowych w Boże CiałoDo robienia zdjęć podczas procesji Bożego Ciała i umieszczania ich w mediach społecznościowych w ramach akcji #Procesja zachęcił wiernych rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Jak powiedział PAP ks. Rytel-Andrianik, w mediach społecznościowych organizowana jest kolejna akcja wspierana przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski - #Procesja.

"Ten specjalny hasztag był już używany na Facebooku i Twitterze w ubiegłym roku podczas Bożego Ciała i oktawy tej uroczystości. Publikacje z hasztagiem Procesja zyskały wtedy około pięć milionów odsłon. Kościół w Polsce widzi wielką potrzebę obecności także w mediach społecznościowych, które umożliwiają mu komunikację w czasie rzeczywistym z milionami osób, a tym samym docieranie do nich z misją ewangelizacyjną. Dlatego inicjowane są takie przedsięwzięcia jak #Procesja, które umożliwiają nie tylko dawanie świadectwa wiary, ale także budowanie wspólnoty właśnie w mediach społecznościowych" - zaznaczył rzecznik KEP.

"Święty Jan Paweł II mówił, że wiara umacnia się, gdy jest przekazywana. Uroczystość Bożego Ciała jest publicznym dawaniem świadectwa naszej wiary. Możemy robić to także w mediach społecznościowych, dzieląc się zdjęciami i nagraniami wideo z hasztagiem #Procesja. W ten sposób stworzymy obraz tego jak przeżywamy to święto w naszym kraju" - podkreślił ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dodał, że Boże Ciało to moment, w którym katolicy wychodzą w procesjach na ulice miast rozważając tajemnicę obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie. "Nie jest to zwykła manifestacja, ale wielka modlitwa całego Kościoła, jednocząca wielu ludzi, którzy tworząc wspólnotę wychodzą, by czcić Jezusa i zapraszać Go do swojej codzienności. Procesje przechodzą przecież obok naszych miejsc zamieszkania, pracy, rozrywki" - wskazał.

Święto Bożego Ciała zostało ustanowione w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Tego dnia wierni publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji do czterech ołtarzy. (PAP)

autorka: Iwona Żurek

mp/


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Xed #2510950 | 157.25.*.* 31 maj 2018 12:58

  Stoję właśnie w jednej ze wsi bo katabas zablokował drogi. Czemu zmuszacie wszystkich do waszych guseł?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 2. co na to Jezus #2510926 | 83.31.*.* 31 maj 2018 12:19

  Mt 6,5 „Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. ... Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu.” Mt 6,7 „Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!”

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. itsieta #2510874 | 83.9.*.* 31 maj 2018 10:08

  Są gdzieś informacje o zamkniętych ulicach? Które i w jakich godzinach będą zamknięte dla ruchu?

  odpowiedz na ten komentarz