Ślubowanie uczniów klasy pierwszej szkoły w Gwiździnach

2017-10-08 12:18:55(ost. akt: 2017-10-08 12:34:28)

Autor zdjęcia: SP Gwiździny

6 października 2017 roku to szczególny, historyczny dzień dla pierwszoklasistów z gwiździńskiej podstawówki i ich wychowawczyni Marii Przeradzkiej.
Przyszedł bowiem czas na złożenie przez najmłodszych uczniów tradycyjnego ślubowania na sztandar, w obecności całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości.

Pierwszacy przygotowali na tę okazję specjalny program artystyczny. Zaczęli dostojnie, od poloneza. Potem poprzez piosenki i wierszyki wyrażali swoją gotowość do podjęcia obowiązków uczniowskich.

Na dowód swej szkolnej dojrzałości, wypowiedzieli uroczyście słowa ślubowania. Dyrektor Hanna Błaszkowska, zgodnie ze szkolnym rytuałem, dokonała uroczystego pasowania każdego pierwszoklasisty na ucznia Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach. Był to podniosły moment, po którym najmłodsi uczniowie obsypani zostali prezentami przez starszych kolegów i rodziców. Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska wyraziła radość z wejścia na edukacyjną drogę kolejnego rocznika uczniów, życząc im radosnego zdobywania wiedzy i rozwoju pełnego sukcesów.

Wójt gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski również przybył na uroczystość ślubowania z prezentami dla nowych uczniów. Skierował do nich słowa otuchy nawiązując do treści złożonego ślubowania. Aby tradycji stało się zadość, uczniowie klasy VII jako najstarsi, dokonali otrzęsin najmłodszych kolegów. Wszyscy pomyślnie przeszli przygotowane próby i stali się pełnoprawnymi członkami uczniowskiej braci. Życzymy uczniom klasy I wybitnych osiągnięć, a ich rodzicom coraz większego poczucia dumy ze swoich dzieci.  


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie