Kółko Rolnicze w Marzęcicach obchodziło 60-te urodziny

2017-06-19 09:52:23 (ost. akt: 2017-06-21 01:24:26)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W 1957 roku trzydziestu dwóch rolników z Marzęcic powołało Kółko Rolnicze. Z okazji okrągłego jubileuszu w świetlicy wiejskiej odbyło się walne zebranie i zabawa dla członków i przyjaciół KR.
W sobotę 17 czerwca w świetlicy wiejskiej w Marzęcicach jubileusz 60-lecia działalności obchodziło Kółko Rolnicze w Marzęcicach. Najpierw pod przewodnictwem prezes Ireny Krasińskiej i Bogdana Morenca odbyło się walne zebranie, które zaaprobowało działania KR na rok 2016. Wśród nich, poza wynajmem sprzętu czy dzierżawą placu, znalazła się także wycieczka do Warszawy i okolic. Także w następnym roku są plany na wyjazd dla członków. Po spotkaniu wzniesiono toast za dalsze działania kółka i rozpoczęto szampańską zabawę.

Równo 60 lat temu rolnicy wsi Marzęcice założyli Kółko Rolnicze. Przystąpiło 32 członków. Prezesem Zarządu wybrano Jana Kancidrowskiego, a na skarbnika Jadwigę Nowak. W 1974 roku powołano Spółdzielnię Kółek Rolniczych, która przejęła majątek kółka. W 1991 roku odzyskano sprzęt i bazę, która pozwoliła na funkcjonowanie KR.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna