Dzień Dziecka w cieniu Góry Zamkowej

2017-06-02 09:30:05 (ost. akt: 2017-06-05 09:53:30)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku z okazji święta naszych milusińskich zorganizował "Wielką biesiadę u Jagiełły". Dnia 1 czerwca obchodziliśmy 583 rocznicę śmierci króla, który uniknął pułapki krzyżackiej w Kurzętniku.
Dnia 1 czerwca w całej Polsce obchodzimy Dzień Dziecka. Dodatkowo w miejscach związanych z postacią Władysława Jagiełły mieszkańcy wiedzą, że tego dnia w 1434 r. zmarł ten wybitny książę litewski i król Polski. To właśnie w Kurzętniku miała odbyć się bitwa, która ostatecznie rozegrała się pod Grunwaldem. Dlatego dzieci i rodzice mogli spotka się na "Wielkiej biesiadzie u Jagiełły"

Na boisku przed przedszkolem w budynku "czerwonej szkoły" w Kurzętniku zebrały się całe rodziny z najmłodszymi. Auta były zaparkowane od skrzyżowania z drogą krajową nr 15. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Złożono podziękowania rodzicom, którzy szczególnie angażują się w życie przedszkola. Tytuł przyjaciela szkoły otrzymał trener kick-boxingu Leszek Jobs, a wójt Wojciech Dereszewski wręczył dzieciom łakocie. Zapowiedział także dalszą pracę nad budową zespołu przedszkolno-żłobkowego na Dębnie.

Blisko setka dzieci przygotowała występ ze śpiewami i tańcami dla swoich rodziców. Następnie pracownicy placówki i rodzice zaprezentowali skecz do wiersza "Kaczka-Dziwaczka" Jana Brzechwy. Klub Zamek Expom Kurzętnik zaprezentował krótki pokaz umiejętności swoich młodych członków, a rycerze z Bractwa Rycerskiego Zamku Kurzętnik urządzili turniej dla maluchów. Jak to na biesiadzie, były ogniska i stoiska z owocami, a swoją twórczość prezentował myśliwy i rzemieślnik Tomasz Gurzyński.


mzal

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Artur Zbrzyzny #2258779 | 77.87.*.* 2 cze 2017 22:52

    Witam. Rycerze goszczący na Dniu Dziecka byli z Bractwa Rycerskiego Zamku Kurzętnik ;-)

    odpowiedz na ten komentarz