Miazga z Łupstycha może trafić na Świry

2017-05-05 09:02:52(ost. akt: 2017-05-08 16:07:09)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Za nieco ponad miesiąc odbędzie się VII Turniej Dzikich Drużyn. Na zgłoszenia czekamy do końca maja, a już dziś widzimy, że piłkarze po raz kolejny wykazują się kreatywnością w nazywaniu drużyn.
Ważna informacja na początek jest taka, że w kategorii open przyjmujemy drużyny już tylko na listę rezerwowych. Obecnie są na nią wpisane dwie ekipy i przypomnijmy, że jeśli któraś z drużyn zrezygnuje z udziału w turnieju, w jej miejsce wskoczy właśnie każda następna z listy rezerwowych.

Wciąż za to są wolne miejsca w trzech pozostałych kategoriach: 2006 i młodsi, 2003 i młodsi oraz 1998 i młodsi. W tej ostatniej grupie wystąpi m.in. drużyna Miazga Łupstych. — Skrzyknęliśmy się z chłopakami z różnych olsztyńskich zespołów — mówi Mahamadou Bah, piłkarz Miazgi Łupstych.

Mahamadou, który jest także zawodnikiem Stomilu Olsztyn, wspomina swój udział w naszym turnieju sprzed czterech lat. Grał wtedy w drużynie Lipa Olsztyn: — Przegraliśmy finał w rzutach karnych.

Z tamtego składu Lipy w Miazdze jest dzisiaj tylko on, bo reszta chłopaków jest już starsza rocznikowo. Mahamadou jest natomiast przekonany, że nazwa ich drużyny w drugą sobotę czerwca zmotywuje pozostałych piłkarzy do przysłowiowego gryzienia trawy. — Każdego roku poziom waszych rozgrywek jest wysoki, ja natomiast czuję głód złotego medalu i najwyższego stopnia na podium, dlatego mam nadzieję, że zrobimy miazgę również na boisku — zapowiada młody piłkarz.

Niewykluczone, że rywalami Miazgi Łupstych w grupie albo w fazie pucharowej będą Sportowe Świry. Chłopaki są z Olsztyna i Świątek, grają w szkolnym zespole pod tą samą nazwą i również zadebiutują w naszym turnieju. — Udział w rozgrywkach traktujemy jako dobrą zabawę, ale na pewno również powalczymy o dobry występ — zapowiada Daniel Rogowski, piłkarz Sportowych Świrów.

Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” odbędzie się już po raz siódmy. Rozgrywki odbędą się 10 czerwca w godz. 8.30-19 w Kortowie na trzech boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Drużynę można zgłosić, wysyłając e-mail na adres: turniej@gazetaolsztynska.pl. W wiadomości należy wpisać nazwę zespołu, imię i nazwisko opiekuna oraz telefon kontaktowy. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja.

Mateusz Przyborowski
m.przyborowski@gazetaolsztynska.pl