Jubileusz koła gospodyń z pożarem w tle

2017-04-23 15:27:43 (ost. akt: 2017-04-23 15:46:24)
Uroczystość 70-lecia koła gospodyń przerwał pożar, na szczęście szybko zauważony

Uroczystość 70-lecia koła gospodyń przerwał pożar, na szczęście szybko zauważony

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkich Bałówkach (gmina Kurzętnik) na długo zapamiętają jubileusz 70-lecia istnienia koła. Świętowanie przerwał ogień na poddaszu wiejskiej świetlicy.
Na sobotnią uroczystość 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkich Bałówkach przybyło do świetlicy wiejskiej ponad 60 osób. Wszystkich powitała Krystyna Rywalska, przewodnicząca gremium. W kilku słowach przypomniała historię koła. Potem były życzenia, kwiaty i prezenty od delegacji Urzędu Gminy w Kurzętniku z wójtem Wojciechem Dereszewskim na czele. Gratulacje złożyli też przedstawiciele Rady Sołeckiej i miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Następnie był toast i wszyscy zasiedli do stołów, by zjeść obiad. Nie wszyscy jednak go dokończyli...

Kilka minut przed godziną 19 niektórzy uczestnicy spotkania poczuli dym, za chwilę zgasło światło. Mężczyzna, który był na zewnątrz świetlicy zobaczył wydobywające się z poddasza kłęby dymu. Zaalarmowani uczestnicy uroczystości szybko ewakuowali się z budynku. Słychać było głos syreny strażackiej, pożar zgłoszono na numer 112. Działania rozpoczęli miejcowi strażacy, którzy szybko zlokalizowali miejsce pożaru. W oknie na poddaszu było widać ogień. Podawano prądy wody. Za chwilę pojawiły się kolejne zaalarmowane jednostki straży m. in. z Nowego Miasta Lubawskiego. Ogień został ugaszony, rozpoczęto oddymianie pomieszczenia, częściowo zdemontowano ocieplenie stropu. Prawdopodobnie pożar powstał od kominka, którym ogrzewane było pomieszczenie. Zniszczone zostało częściowo poddasze i strop oraz sufit w części budynku.

W świetlicy, ze względu na powstałe zniszczenia, nie można było kontynuować uroczystości. Wyniesiono na zewnątrz meble i wszystkie znajdujące się w budynku przedmioty. Uczestnicy spotkania znaleźli chwilowe schronienie w znajdującej się po drugiej stronie ulicy remizie strażackiej.

Organizatorzy poinformowali, że uroczystość zostaje przeniesiona do świetlicy wiejskiej w Małych Bałówkach. Wspólnymi siłami udało się przewieźć wszystkie potrawy do pobliskich Małych Bałówek. Po niespełna godzinie od zauważenia pożaru, kilka minut po godzinie 20, uczestnicy kontynuowali zabawę już w nowym miejscu, gdzie poczęstowali zostali urodzinowym tortem i tańczyli przy muzyce.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Florian #2229396 | 83.24.*.* 24 kwi 2017 00:31

    Gorąca atmosfera z okazji 70-lecia K G W.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz