IV edycja Gminnej Drużynowej Ligi Tenisa Stołowego zakończona

2017-03-21 21:05:55(ost. akt: 2017-03-21 21:07:56)
Podczas gminnej rywalizacji przy tenisowych stołach

Podczas gminnej rywalizacji przy tenisowych stołach

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

Zakończyły się rozgrywki organizowanej od czterech lat Drużynowej Ligi Tenisa Stołowego gminy Nowe Miasto Lubawskie.
W tegorocznej edycji wystartowały dwie drużyny z Gwiździn: Wicher I i Wicher II, LZS Skarlanka Skarlin, LZS Jedność Radomno, LZS Burza Tylice i LZS Jedność Nowy Dwór Bratiański.

Przez pięć kolejnych niedziel tenisowe zespoły zagrały w dziesięciu kolejkach ligowych składających się na dwie rundy. Sześć kolejek rozegrano w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach, a cztery w sali Szkoły Podstawowej w Radomnie. Ligowy regulamin zakładał obecność w składzie każdej z drużyn kobiet i mężczyzn. Ogółem w tegorocznej edycji udział wzięło 38 zawodników (10 kobiet i 28 mężczyzn).

Do ostatniego pojedynku toczyła się sportowa walka o końcowe rezultaty w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej. Warto w tym miejscu podkreślić wyjątkową tenisową pasję uczestników ligowych zmagań. Wszyscy oni pracują, uczą się i mają rodziny, co wiąże się z codziennymi obowiązkami. W sezonie tenisowym ich życie staje się niezwykle intensywne, bowiem uczestniczą w licznie organizowanych turniejach i bardzo absorbujących rozgrywkach ligowych. Większość z nich to utytułowani zawodnicy. Jednak to nie medale i trofea, a realizacja tenisowej pasji każe im stawać do sportowej walki przy stołach.

W IV edycji ligi swoją klasę potwierdzili tenisiści z Gwiździn i ich obie drużyny zajęły najwyższe miejsca w zespołowej klasyfikacji. W walce o III miejsce sukces odnieśli zawodnicy LZS Skarlanka Skarlin. Indywidualnie wśród kobiet tryumfowała Wiktoria Samsel przed Michaliną Milewską i Natalią Neubert. Wśród mężczyzn ligę wygrał Michał Sargalski, wyprzedzając Dariusza Dąbrowskiego i Ryszarda Domżalskiego.

Podczas uroczystego zakończenia ligowych zmagań puchary dla najlepszych zawodników i drużyn oraz pamiątkowe medale wszystkim zawodnikom wręczyła dyrektor gwiździńskiej szkoły Hanna Błaszkowska. Organizatorami gminnej ligi byli: Gminne Zrzeszenie LZS Nowe Miasto Lubawskie, Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie i Klub Sportowy Wicher Gwiździny.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie