Azjatyccy goście w Marzęcicach

2017-03-02 13:45:08 (ost. akt: 2017-03-03 11:03:44)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Zespół Szkół im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach przez tydzień gościł wolontariuszki z Indonezji i Gruzji. Był to czas intensywnych doświadczeń, poznawania innych kultur i nauki otwartości.
W ramach projektu KidSPEAK na sześć tygodni przyleciały do Polski Ana Pachuashvili z gruzińskiego Tibilisi i Salmanda Ghinahana z Dżakarty w Indonezji. Dziewczyny uczyły języka angielskiego i opowiadały o swoich kulturach w kilku szkołach wiejskich w Polsce - w okolicach Bydgoszczy, Lipnie oraz Marzęcicach - skąd dziś i jutro odlatują do swoich krajów rodzinnych. Podczas ostatniego dnia tygodniowego pobytu w gminie Kurzętnik, społeczność szkolna urządziła niecodziennym gościom gromkie pożegnanie. Większość dzieci nie zna na tyle dobrze języka angielskiego, więc wręczaniu laurek oraz uściskom nie było końca.

Jak opowiadają dziewczyny, o to właśnie chodzi w ich pobycie: aby pokazać, że dzięki znajomości języka angielskiego możemy lepiej się porozumiewać oraz, że ludzie na całym świecie są tacy sami, jedynie kultury są różne. Jak podsumowała Salmanda, pomimo swojego młodego wieku już może stwierdzić, że wizyta w Polsce była najważniejszym wydarzeniem w jej życiu. Cieszy, że jego część będzie łączyć się w Marzęcicami. więcej informacji o przygodach kulinarnych dziewczyn z Gruzji i Indonezji, różnicach temperaturowych i opinii na temat polskiej młodzieży w przyszłotygodniowym wydaniu "Gazety Nowomiejskiej".

Marcin Zalewski


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nowomieszczanka #2194024 | 83.31.*.* 3 mar 2017 10:10

    "Dziewczyny uczyły języka angielskiego (...) w kilku szkołach wiejskich w okolicach Bydgoszczy, Lipnie oraz Marzęcicach, skąd dziś i jutro odlatują do swoich krajów rodzinnych." To w Marzęcicach lotnisko wybudowali???

    odpowiedz na ten komentarz

  2. kasia och #2193436 | 185.13.*.* 2 mar 2017 15:13

    ciekawie brzmią te "intensywne doświadczenia" :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)