Bal sportowca coraz bliżej...

2017-01-31 12:00:00 (ost. akt: 2017-02-01 12:02:41)

Magdalena Duhanik i Marcin Łukaszewski, wicemistrzowie Europy (FIA CEZ) w rajdach cross-country

Magdalena Duhanik i Marcin Łukaszewski, wicemistrzowie Europy (FIA CEZ) w rajdach cross-country

Autor zdjęcia: archiwum teamu

Już to już ostatnia chwila, by wybrać swoją dziesiątkę najpopularniejszych sportowców 2016 roku. Na kupony oraz sms-y czekamy tylko do 9 lutego, a wyniki ogłosimy 25 lutego na tradycyjnym Balu Sportowca.
Właśnie przeliczyliśmy kolejną partię kuponów, a że do końca głosowania pozostało już niewiele czasu, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy uznać, że pięcioro (a może nawet sześcioro) kandydatów, którzy w tej chwili są w „złotej” dziesiątce, raczej zatańczą na naszym Balu Sportowca. O pozostałe miejsca do końca będzie jednak trwała zacięta walka, bo sytuacja na styku pierwszej i drugiej dziesiątki jest bardzo dynamiczna. Na przykład sportowiec, który w ubiegłym tygodniu był dziesiąty, teraz spadł na 12. miejsce, a ktoś inny 11. lokatę zamienił na 14. Natomiast najwięcej powodów do radości ma kandydat, który z 14. miejsca awansował aż o cztery pozycje!

Ale w obrębie czołowej dziesiątki też są zmiany, oto tylko niektóre z nich: z 4. na 6., z 7. na 9., z 5. na 3. miejsce! Sądząc po przednich plebiscytach, tak już będzie do końca, chociaż wnikliwi czytelnicy zapewne dostrzegli, że informując o zmianach nic nie piszemy o czołowej dwójce. Ano nie piszemy, bo dwójka ta wytrwale broni swoich pozycji.

Cóż jeszcze możemy powiedzieć, by... zbyt dużo nie powiedzieć? Po pierwsze: Olsztyn odzyskuje stracony teren, czyli w dziesiątce ma już sześciu przedstawicieli (a było pięciu), po drugie: słaba płeć w odwrocie (są tylko dwie panie, a były trzy), a po trzecie: wciąż ledwie dyszą gry zespołowe, które jedynie utrzymały stan posiadania (jeden zawodnik). Inna sprawa, że w drugiej dziesiątce specjaliści od sportów zespołowych są na 11., 15. 17. i 18. miejscu, czyli może jeszcze któryś przebije się do grona laureatów i 25 lutego zatańczy na Balu Sportowca w hotelu Marina Club w Sile nad jeziorem Wulpińskim...

Na pewno na tym balu będą jednak zwycięzcy konkursów sms-owych. Przypominamy, że sms-y wysyłamy na numer 7248, w ich treść wpisując jedynie specjalny kod (poniżej zaznaczyliśmy je na czerwono). Pełne listy plebiscytowych kandydatów oraz wszystko o konkursach sms-owych na sport.wm.pl.
Trzeba przyznać, że doszło do kilku istotnych zmian. Na przykład w konkursie Najpopularniejszy Sportowiec (jego wyniki są dodawane do głosowania kuponowego na zasadzie sms = 10 punktów) niesamowity awans zanotowali Magdalena Duhanik i Marcin Łukaszewski, specjaliści od rajdów terenowych, aktualni wicemistrzowie Europy (FIA CEZ) w rajdach cross-country. Otóż załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team awansowała z 11. na trzecie miejsce! Przypomnijmy, że Łukaszewski i Duhanik mają na koncie także tytuł mistrzów Węgier w kategorii T1.2 oraz trzecie miejsce w kategorii T1 w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Do swoich sukcesów mogą też zaliczyć siódme miejsce w rajdzie Pucharu Świata Baja Aragon w Hiszpanii oraz zwycięstwo w jednym z odcinków specjalnych Hungarian Baja, rajdu Pucharu Świata na Węgrzech.

Oto jak w tej chwili wygląda czołówka konkursu Najpopularniejszy Sportowiec:
1. Marcin Malewski (piłka ręczna, Warmia Traveland Olsztyn) go.sport.36;
2. Przemysław Opalach (boks, Wilki Olsztyn) go.sport.66;
3. Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik (rajdy terenowe, offroadSPORT Łukaszewski Rally Team) go.sport.76;
4. Damian Szafran (kick-boxing, Husaria Gołdap) go.sport.67;
5. Bartosz Sawiniec (judo, Gwardia Olsztyn) go.sport.75;
6. Paweł Grabowski/Krystian Krysiak (żeglarstwo, PMOS Pisz) go.sport.78;
7. Marcin Kurp (automobilizm, Automobilklub Warmiński) go.sport.33;
8. Marcin Skuracz/Magdalena Milewska (automobilizm, Automobilklub Warmiński) go.sport.69,
9. Adrianna Rosiak (piłka nożna, Stomil Olsztyn) go.sport.49;
10. Julia Szmit/Hanna Dzik (UKŻR Niegocin Giżycko/YKP Gdynia) go.sport.54.

Równie ciekawe historie dzieją się w rywalizacji o miano Klubu Roku. Co prawda wciąż prowadzi Rominta Gołdap, ale w Olsztynie, Świątkach i Jonkowie jeszcze nie powiedziano ostatniego słowa. Czołówka:

1. Rominta Gołdap go.klub.59;
2. Gwardia Olsztyn go.klub.19;
3. UKS Junior Boks Świątki go.klub.88;
4. UKS ASW Jonkowo go.klub.89;
5. Smok Lotos Orneta go.klub.60;
6. Czarni Olecko go.klub.87;
7. Dekorglass Działdowo go.klub.11;
8. Warmia Biskupiec go.klub.74;
9. Budowlani Olsztyn go.klub.9, Granica Kętrzyn go.klub.18, Tomita Elbląg go.klub.68.

Pozostałe konkursy
• Piłkarz Roku: 1. Michał Mościński (Rominta Gołdap) go.pil.30; 2. Paula Zawistowska (Stomil Olsztyn) go.pil.53; 3. Karol Witkowski (Czarni Rudzienice) go.pil.85; 4. Agnieszka Krauze (Victoria Bartoszyce) go.pil.21; 5. Radosław Szewczuwianiec (Pogoń Banie Mazurskie) go.pil.46; 6. Marcin Grygo (Czarni-Unia Olecko) go.pil.58; 7. Natalia Piątek (Stomil Visacom Olsztyn) go.pil.37; 8. Wiktoria Konopka (Stomil II Olsztyn) go.pil.18; 9. Karol Murawski (Mamry Giżycko) go.pil.31; 10. Paweł Chamera (LKS Tyrowo) go.pil.4.

• Najpopularniejszy Sportowiec Olsztyna: 1. Marcin Malewski (piłka ręczna, Warmia Traveland Olsztyn) go.ols.12; 2. Marcin Skuracz/Magdalena Milewska (automobilizm, Automobilklub Warmiński) go.ols.24; 3. Denis Ambroziak (kajakarstwo, KSC Olsztyn) go.ols.2, Joanna Zachoszcz (pływanie, AZS UWM Olsztyn) go.ols.20; 5. Joanna Markiewicz (koszykówka, KKS Olsztyn) go.ols.13, Tomasz Szewczak (ju jitsu, Olsztyńskie Stowarzyszenie Ju Jitsu i Judo) go.ols.18.

• Sportowiec bez Barier: 1. Józef Mika (kolarstwo ręczne, IKS Smok Lotos Orneta) go.sbb.15; 2. Przemysław Kowalski (lekka atletyka, IKS Smok Lotos Orneta) go.sbb.7; 3. Jakub Kupczałojć/Tomasz Orzeł (siatkówka niesłyszących, Warmig Olsztyn) go.sbb.9; 4. Bogdan Król (lekka atletyka, kolarstwo ręczne; IKS Smok Lotos Orneta) go.sbb.8; 5. Michał Dziuba (lekka atletyka, IKS Smok Lotos Orneta) go.sbb.2.

• Sportowe Wydarzenie Roku: 1. Awans AZS Lakers Olsztyn do I ligi futbolu amerykańskiego go.wyd.13; 2. Rajd Warmiński go.wyd.11; 3. Międzynarodowy dziecięcy turniej piłkarski Ostróda Cup 2016 go.wyd.14; 4. Złoty medal futsalowych mistrzostw Polski U-16 zdobyty przez dziewczęta OKS Stomil Olsztyn go.wyd.15; 5. Rajd Kormoran go.wyd.7; 6. Garmin Iron Triathlon w Elblągu go.wyd.4.

• Sportowy Talent Roku: 1. Maciej Kowalewicz (strzelectwo, Gwardia Olsztyn) go.str.22; 2. Maciej Jeżyński (wioślarstwo, Wir Iława) go.str.8; 3. Anaida Shahbazyan (piłka nożna, OKS Stomil Olsztyn) go.str.21; 4. Julia Szmit/Hanna Dzik (UKŻR Niegocin Giżycko/YKP Gdynia) go.str.18; 5. Bartosz Sawiniec (judo, Gwardia Olsztyn) go.str.23.

• Najpopularniejszy Sportowiec Powiatu Olsztyńskiego: 1. Marsel Castalano (taekwondo/kick-boxing, Egida Barczewo) go.spo.3; 2. Wiktor Augustowski (taekwondo/kick-boxing, Egida Barczewo) go.spo.12; 3. Ewelina Domarecka (rugby, Rugby Gietrzwałd) go.spo.5; 4. Rafał Tuchewicz (boks i keetlebells, Junior Świątki) go.spo.11; 5. Kacper Oleszczak (taekwondo/kick-boxing, Egida Barczewo) go.spo.10.

md

A oto kandydaci w konkursie Najpopularniejszy Sportowiec Akademicki:
• Michał Burczyński (bojery, AZS UWM Olsztyn) go.sak.1
• Jamar Dials (futbol amerykański, AZS Lakers Olsztyn) go.sak.2
• Monika Gibes/Piotr Cichocki (żeglarstwo, AKS OSW Olsztyn) go.sak.3
• Piotr Hatowski (taekwondo olimpijskie, AKS OSW Olsztyn) go.sak.4
• Jakub Kochanowski (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) go.sak.5
• Kacper Kozłowski (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) go.sak.6
• Manuela Wikieł (pływanie, AZS UWM Olsztyn) go.sak.7
• Paweł Woicki (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) go.sak.8
• Joanna Zachoszcz (pływanie, AZS UWM Olsztyn) go.sak.9
• Paulina Zachoszcz (pływanie, AZS UWM Olsztyn) go.sak.10
• Karol Zalewski (lekka atletyka, AZS UWM) go.sak.11
• Miłosz Zniszczoł (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) go.sak.12
Źródło: Gazeta Olsztyńska