Uwaga! Wichura nadciąga nad warmińsko-mazurskie

2016-12-26 12:59:49(ost. akt: 2016-12-26 20:17:16)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Bardzo silny wiatr, osiągający prędkość w porywach nawet do 85 km/h, ma pojawić się w województwie warmińsko-mazurskim w poniedziałek wieczorem (26 grudnia). Niebezpiecznie będzie w nocy i we wtorek.
IMGW-PIB ostrzega przed niebezpieczeństwem. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 85 km/h, z zachodu i północnego zachodu - informuje Barbara Jakubowska, dyżurny synoptyk.

Silny wiatr na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego ma pojawić się o godz. 20 w poniedziałek (26 grudnia), zagrożenie utrzyma się przez całą noc i następny dzień.

Ustąpienie wiatru synoptycy prognozują na godz. 22 we wtorek (27 grudnia).


Skutki silnego wiatru, który pojawił się nad Warmią i Mazurami latem 2016 roku były tragiczne. W Niechłoninie wiatr przewrócił ścianę szczytową budynku gospodarczego w budowie. Zginął jeden z pracowników. Silna ulewa zalała Nowe Miasto Lubawskie I Elbląg, w Lubawie i Nidzicy wiatr powalił drzewa. W Olsztynie organizatorzy musieli wstrzymać turniej Grand Slam. Poniżej skrót wydarzeń.W okolicach Niechłonina (powiat działdowski) mężczyzna został przygnieciony przez jedną ze ścian budynku. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

>>> Ściana powalona przez wiatr przygniotła mężczyznę

Do godz. 21 strażacy z powiatu bartoszyckiego zanotowali już ok. 30 interwencji związanych z burzami i wichurami przechodzącymi nad powiatem, a działania w 7 miejscach nadal trwają.

>>> Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne. To skutki wichury w powiecie

Powalone drzewo na ulicy Górnej w GiżyckuPowalone drzewa, awarie linii energetycznych – taki obraz przedstawia powiat Giżycku w trakcie wichury, która przetacza się nad powiatem, a wiatr jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

>>> Powalone drzewa, zerwane linie

Potężna wichura zerwała dach budynku Przedszkola Niepublicznego nr 4 w Ostródzie przy ul. Armii Krajowej. Strażacy zabezpieczyli dach, a władze miasta pomogą w jego naprawie.

>>> Chwile grozy, zerwany dach w przedszkolu i powalone drzewa

Ulewa w Nowym Mieście LubawskimNowomiejscy strażacy otrzymali kilkadziesiąt zgłoszeń z różnych miejsc powiatu, a w tym sporo z samego miasta. W terenie działają również strażacy ochotnicy.

>>> Ulewa w Nowym Mieście Lubawskim


W Bisztynku około g. 17:45 rozszalała się potężna wichura łamiąca gałęzie i całe drzewa. Na ul. Żeromskiego powaliło na jezdnię wierzbę, a przy ul. Kolejowej wiatr złamał potężną lipę.

>>> Burza w Bisztynku połamała konar, który spadł na jezdnię

Na Warszawskiej drzewo spadło na samochód osobowy, stojący na parkingu, 3 km od Kozłowa w stronę Pielgrzymowa też przewróciło się drzewo. W Cebulkach drzewo zatarasowało drogę.

>>> Powalone drzewa w Nidzicy

Przez Elbląg przeszła potężna ulewa. Deszczu spadło tak dużo, że na niektórych ulicach utworzyły się rwące potoki. Strażacy są wzywani do zalanych piwnic. Zobacz film!

>>> Potężna ulewa przeszła nad Elblągiem

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Uwaga! #2143893 | 94.254.*.* 27 gru 2016 09:14

  Do wszystkich niezbyt trafnie komentujących wypadki drogowe z udziałem przydrożnych drzew: pod tym artykułem można zamieścić komentarz ZNOWU DRZEWO WYBIEGŁO NA DROGĘ!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. W polsce nie działa system #2143795 | 5.172.*.* 27 gru 2016 00:28

   selekcjonowania przydatności drzew przydrożnych.Obowiązki gmin spełnia wichura.To ona selekcjonuje w naturalny sposób chore konary o i całe drzewa.Nie należy zatem w czasie wichur się poruszać po drogach z drzewami w skrajni.Za duże ryzyko.Nie musisz nie jedż.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. www.skupaut-olsztyn.pl #2143733 | 94.254.*.* 26 gru 2016 21:24

   strach parkowac auto,nie wiado gdzie spadnie konar

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

  3. justus #2143703 | 176.97.*.* 26 gru 2016 20:26

   To wspaniała alternatywa dla pań, które chcą unikać seksu, mogą w ten sposób stać się wiatropylne. Tę metodę mogą również rozpropagować katechetki w szkole. Czyli siusiać pod wiatr.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  4. King #2143584 | 83.24.*.* 26 gru 2016 14:29

   DMUCHAŁ PAN KIEDYŚ W TAKĄ POGODĘ??????-panie kolego......

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (7)