II Bieg Mikołajkowy w Dłużcu

2016-12-11 18:22:10(ost. akt: 2016-12-11 18:56:02)

Autor zdjęcia: Alina Sternicka

W środę, 7 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Dłużcu odbył się II Bieg Mikołajkowy w „Poszukiwaniu Świętego Mikołaja”. Wzięli w nim udział wszyscy obecni w tym dniu uczniowie klas I-VI. W organizację i przebieg imprezy zorganizowanej przez p. Alinę Sternicką aktywnie włączyli się rodzice: Jolanta Gutowska, Elżbieta Gut, Anna Norra, Marzena Norra, Beata Bulak, Adela Obłoczyńska, Anna Brzóska, Andrzej Burcz, Piotr Kadyk.
Po wspólnej rozgrzewce w plenerze leśnym, uczniowie klas IV-VI dłuższą trasą, a młodsi krótszą wyruszyli na poszukiwanie świętego. Obydwie grupy po przebiegnięciu trasy odnalazły, a właściwie dogoniły Mikołaja. Po krótkim odpoczynku odbyły się gry i zabawy na śniegu, bieżne, z opowiadaniem baśni o „Czerwonym Kapturku”. Wracając z lasu cała grupa udała się do lokalnego sklepu, gdzie uczniowie klasy VI: Małgorzata Bulak, Weronika Jabkowska, Wiktoria Drzyzguła i Piotr Łachacz w imieniu wszystkich podziękowali właścicielowi za ufundowanie upominków.

W szkole zwycięzcy biegu: Kacper Żubrowski, Wiktoria Drzyzguła oraz Szymon Gut i Laura Łachacz otrzymali certyfikaty oraz nagrody ufundowane przez p. Annę Norrę. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki w postaci długopisów oraz „małe Mikołaje” i owoce od rady rodziców.

Podczas całej imprezy rodzice mieli możliwość obserwowania zachowania dzieci, czuwali nad ich bezpieczeństwem. W związku z tym wręczyli świąteczne bombki uczniom, których zachowanie było godne naśladowania. A są to: Małgorzata Bulak, Weronika Jabkowska, Oliwia Kmoch, Franciszek Burcz, Angelika Jabkowska, Dominik Kania i Jakub Kurowski. Na zakończenie pani Elżbieta Gut poczęstowała wszystkich uczestników zdrowymi, pysznymi babeczkami z marchewką z własnego wypieku.

Wyjście do lasu, rozgrzewka, bieg, zabawy na śniegu są bardzo potrzebne uczniom, aby oderwać się od siedzenia w ławkach. Było rewelacyjnie, tym bardziej, że dopisała wspaniała zimowa pogoda. Wszystkim serdecznie dziękujemy.