Święto kartofla w Kotach [zdjęcia]

2016-09-11 17:43:34(ost. akt: 2016-09-11 14:56:29)

Autor zdjęcia: MGOK Lidzbark

Święto kartofla to coroczna impreza plenerowa we wsi Koty. Nieodłącznym już elementem, rozpoczynającym ją był spływ kajakowy rzeką Wel. Po nim nastąpiło oficjalne otwarcie i powitanie gości przybyłych w słoneczne popołudnie 3 września na skwerek wiejski.

Przejażdżka Welexem, konkursy dla dzieci i dorosłych oraz degustacje potraw, to część atrakcji przygotowanych przez organizatorów: burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka, sołtysa Wiesława Kraszewskiego i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się plemię Indian ze szczepu Tatanka (grupa taneczna Tatanka ART. z Żuromina). Wszyscy chętni mogli dzięki nim zapoznać się z elementami kultury indiańskiej, usłyszeć wiele ciekawych historii, zasiąść w tipi, a także wziąć udział w grach i zabawach. Główny punkt programu kończący imprezę „Kocia muzyka”, czyli zabawa taneczna połączona z biesiadą trwała do późnych godzin nocnych.

Serdeczne podziękowania w zorganizowaniu imprezy należą się dla burmistrza Lidzbarka Macieja Sitarka, który dofinansował Święto Kartofla poprzez ZHP w Lidzbarku, a także ufundował nagrody w konkursie kulinarnym, dla przewodniczącego rady Tomasza Dudańca, wiceprzewodniczącej rady Grażyny Zakrzewskiej, radnego Leona Chmielewskiego, firmie SEDA z Lidzbarka, firmie KASIA i firmie pana Naworskiego z Podciborza, dyrekcji i pracownikom domu kultury w Lidzbarku, zespołowi IMPERIAL z Działdowa, Indiańskiemu Zespołowi TATANKA z Żuromina, Wojtkowi i Jolancie Jastrzębskim, a także wszystkim mieszkańcom i przyjaciołom wsi Koty.

Katarzyna Borowska, MGOK LidzbarkCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ghj #2071114 | 37.47.*.* 22 wrz 2016 14:28

  Za rok to nie wszyscy doźyją. Z gorzałą już nie afiszujcie się na imprezie z udziałem dzieci

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ucztek #2070639 | 82.160.*.* 21 wrz 2016 20:05

  Ludzie, to dopiero powstaje takie święto kartofli. W przyszłym roku będzie więcej wyposażenia w sprzęt rekreacyjny, będą bogatsze nagrody no i coś smacznego i darmowego do konsumpcji. Dobre jest piwo, bigos, kiełbasa i różne zupki dla dzieci.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Wstyd #2066592 | 37.47.*.* 16 wrz 2016 13:40

  Wódka i piwsko na stołach przy dzieciach na imprezie

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. turysta #2063645 | 83.18.*.* 12 wrz 2016 14:33

  Fajna impreza. W ogóle w Lidzbarku imprezy są fajne. Pomysł na tematyczne święta na terenie wsi jest super

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz