Dożynki gminne ubogacone scenografią jeziora

2016-09-05 15:45:32 (ost. akt: 2016-09-05 21:21:53)
Korowód rusza na miejsce dożynek

Korowód rusza na miejsce dożynek

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Mało które święto plonów ma taką scenografię, jaką miały niedzielne Dożynki Gminy Kurzętnik. Impreza, w której uczestniczyło nawet kilka tysięcy osób, odbyła się na plaży wiejskiej w Wawrowicach z Jeziorem Skarlińskim w tle.
Świętowanie rozpoczęła polowa msza święta dziękczynna, którą w koncelebrze odprawił ks. Krzysztof Szulc, proboszcz ze Skarlina. Podczas części oficjalnej do zgromadzonych przemówił Wojciech Dereszewski, wójt gminy oraz zaproszeni goście.

Następnie gospodarz gminy w towarzystwie Damazego Kowalskiego z rady gminy wręczyli odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa” oraz statuetki kogucika wójta gminy Kurzętnik za wybitne osiągnięcia w rozwoju rolnictwa. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zaszczytne role starostów dożynkowych przypadły w tym roku Danucie Złotowskiej i Jerzemu Groszewskiemu.

Podczas dożynek odbywał się III. Regionalny Festiwal Klusek i Makaronu, a także zmagania w konkursie „Na najlepszą potrawę z klusek lub makaronu”. Nie obyło się bez degustacji i uczestnikom dożynek serwowano potrawy z makaronu. Także na stoiskach poszczególnych sołectw można było za drobną opłatą skosztować swojskich smakołyków i domowej roboty nalewek.

W części artystycznej wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z kurzętnickiego centrum kultury, dzieci z Zespołu Szkół im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach, zespół Anibabki oraz Kurczaczki — również z GCK. Gwiazdą wieczoru był „Sławomir” z zespołem, który bawił publiczność przy padającym deszczu. Prawie nikt, pomimo takiej aury, nie opuścił występu artysty zdobywającego rynek artystyczny. Na koniec wszystkich zaproszono na zabawę plenerową z zespołem T&T.

W tym miejscu podkreślić trzeba uznanie za pracę włożoną w przygotowanie uroczystości mieszkańcom Wawrowic i miejscowym stowarzyszeniom, a szczególnie za oprawę wizualną wsi — gospodarza dożynek gminnych.
Wyróżnionych podczas dożynek przedstawimy na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”. ulCzytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jaa #2060120 | 83.9.*.* 6 wrz 2016 17:48

  Brawo dla mieszkańców wsi- wspaniały wystrój , wspaniała atmosfera, wspaniała impreza. Panie Sołtysie - niech Pan dalej robi swoje , bo widać jak wieś się rozwiaja! Panie Wójcie proponuje więcej gminnych imprez organizować w Wawrowicach- wspaniałe miejsce i wspaniali ludzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ala #2059563 | 217.99.*.* 5 wrz 2016 23:05

  Naprawde za wystroj wsi wielki szacun, ale gwiazda wieczoru to do kitu. Wojt w Biskupcu potrafi zorganizowac dozynki

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. woiitek #2059534 | 77.87.*.* 5 wrz 2016 21:59

  Codziennie jeżdzę przez Wawrowice i pozdrawiam mieszkańców za śliczne postaci ze słomy. Moją ulubioną jest zajefajny kugut:):):) ale dla reszty też wieki szacun za wykonanie. Pozdrawiam mieszkańców, za szybko tych postaci nie chowajcie, niech cieszą i bawią przejeżdzających.

  odpowiedz na ten komentarz