Niezapomniane wrażenia, czyli Dni Gminy Kurzętnik i Expomu

2016-07-24 00:25:00 (ost. akt: 2016-07-27 12:09:32)
Enej na kurzętnickiej scenie

Enej na kurzętnickiej scenie

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

Tegoroczne Dni Gminy Kurzętnik oraz Dni Expomu przeszły do historii... W sobotę, 23 lipca 2016 roku na kurzętnicką Górę Zamkową ściągnęły tłumy.
Pierwsza atrakcja w ramach święta kurzętnickiej gminy i firmy Expom miała sportowy charakter. Ulicami Kurzętnika oraz Nielbarka pomknęli biegacze i miłośnicy nordic walkingu, którzy wystartowali w ramach imprezy "IV Kogucia Dycha".

Podsumowanie biegu i marszu z kijkami było pierwszym punktem oficjalnej części zabawy zorganizowanej w Kurzętniku. Wcześniej jednak wszystkich zebranych przywitali wójt Wojciech Dereszewski i Rafał Domżalski, prezes Expomu. W międzyczasie goście mogli wysłuchać koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej, działającej przy miejscowym Gminnym Centrum Kultury. Wystąpiły także zespoły "Kurczaczki" i "Mini Rytm".

Następnie coraz liczniej przybywająca publiczność wysłuchała koncertu Reggaeside - miejscowego zespołu odnoszącego wielki sukces dzięki wystąpieniu i docenieniu go w telewizyjnym programie Must Be The Music. Rzeszę fanów przyciągnęła również formacja Zajefajni, która reprezentuje gatunek muzyki disco-polo.

Wisienką na torcie był koncert zespołu Enej, którego raczej przedstawiać nie trzeba. Cała lista przebojów, którą często słyszymy w radiu i telewizji, zagrana przez tę formację porwała publiczność. Przed bisami Wojciech Dereszewski oraz Rafał Domżalski podziękowali zespołowi za przybycie i muzyczną ucztę wręczając artystom upominki.

Do późnych godzin nocnych zaś trwała zabawa pod chmurką. W czasie całej imprezy goście mogli skorzystać z oferty mnóstwa kramów i stoisk, w tym obejrzeć słońce dzięki największemu w Polsce mobilnemu teleskopowi. Nie zabrakło waty cukrowej, słodkości i wszelkich innych przekąsek, a także napojów. Było też specjalnie wyznaczone miejsce dla pracowników firmy Expom z wieloma atrakcjami - w szczególności dla dzieci.

Goście mogli również obserwować VI Turniej Rycerski i obejrzeć III Kurzętnicką Wystawę Kogutów.

Przypomnijmy, że w niedzielę, 24 lipca o godz. 11.30 odbędą się uroczystości odpustowe w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Kurzętniku. Po mszy koncert da Młodzieżowa Orkiestra Dęta (rynek w Kurzętniku). O godz.
15 zaś organizatorzy zapraszają na Przegląd Pieśni Religijnej w amfiteatrze na Górze Zamkowej.

kajooCzytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Didi #2037782 | 79.189.*.* 1 sie 2016 13:51

  to był bardzo fajny dzień -wspomina moja rodzina. 1.Biegi -fajny klimat i atmosfera 2.Wieczorna impreza -fajna muza Wioska tętniła życiem Na pewno będę za rok

  odpowiedz na ten komentarz

 2. biegacz #2033439 | 5.172.*.* 25 lip 2016 18:48

  Biegi najlepsze.Brawo

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. ala #2032731 | 94.254.*.* 24 lip 2016 17:33

  Brak zdjęć Kurczaczkow i zespołu sekcji tanecznej!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. czesław #2032477 | 77.87.*.* 24 lip 2016 10:02

  brak parkingów, straż już od 20.00 nie wpuszczała na parkingi,piwo na żetony ale chociaż ENEJ dał czadu

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)