Turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim

2015-12-22 08:17:49(ost. akt: 2015-12-22 10:05:16)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

14 grudnia 2015 r. odbył się III Turniej dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim. Była to już kolejna impreza sportowa, która ściśle wiązała się z uczestniczeniem szkoły w ogólnopolskim projekcie Szkół Patronackich Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
Tym razem uczestnikami Turnieju były dwie drużyny z Gimnazjum Sportowego w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku, dziewczęta z Zespołu Szkół w Kandytach i gospodynie, czyli Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim.

O tym, że siatkówka staje się ważną częścią i wyróżnikiem naszej szkoły, świadczy również obecność najwyższych władz siatkarskich i samorządowych. Przybyli bowiem – Paweł Papke - Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Miron Sycz – wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Jerzy Mróz – Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kostka - burmistrz Miasta Górowo Iławeckie oraz Piotr Baczewski – prezes stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”.

Wszyscy goście w swoich wystąpieniach zgodnie stwierdzili, że cieszy ich kolejna inicjatywa sportowa w Górowie Iławeckim, która daje młodym ludziom pomysł na ciekawe spędzanie wolnego czasu i rozwijanie swoich pasji. Stwierdzili również, że sport uczy dyscypliny, kreatywności i charakteru, co jest bardzo pomocne w dorosłym życiu i z pewnością ułatwia funkcjonowanie w szkole. Zadeklarowali również pomoc we wspieraniu siatkówki zarówno w Gimnazjum nr 1 jak i mieście Górowo Iławeckie.

Po zaciętych meczach kolejność drużyn była następująca: 1. Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim, 2. I drużyna z Gimnazjum Sportowego w Ełku, 3. II drużyna z Gimnazjum Sportowego w Ełku, 4. Zespół Szkół w Kandytach.

Czujemy się dumni z tego, że jesteśmy pierwszą Szkołą Patronacką SOS w Polsce oraz z faktu, że Paweł Papke, jeszcze w 2013 roku, został naszym ambasadorem. Cieszymy się, że dziś uświetnił swoją obecnością nasze święto siatkówki – powiedział Dariusz Hawrylec dyrektor górowskiego gimnazjum. Muszę również dodać, że wielką radość sprawiło mi zwycięstwo dziewcząt z naszej szkoły, bo, pomimo osłabienia spowodowanego kontuzjami, pokazały charakter i waleczność, wygrywając turniej.

Warto dodać, że dziewczęta z Uczniowskiego Klubu Sportowego „BOCIEK” w Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim w tym roku szkolnym biorą udział w wojewódzkich turniejach ligi młodziczek oraz w rozgrywkach szkół Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W ramach Akademii SOS współpracujemy ze szkołami podstawowymi z Górowa Iławeckiego, Wojciech, Lelkowa i SP nr 8 z Bartoszyc, organizując zajęcia i turnieje siatkarskie. Ostatni z nich odbył się 20 listopada 2015 r., kolejny planowany jest na marzec 2016 r.

Na koniec chcę bardzo serdecznie podziękować panu prezesowi Pawłowi Papke, panu wicemarszałkowi Mironowi Syczowi i prezesowi WMZPS Jerzemu Mrozowi za wsparcie naszej Akademii SOS, panu Jackowi Kostce za wsparcie finansowe udziału dziewcząt w wojewódzkiej lidze młodziczek, panu wiceprezesowi WMZPS Mieczysławowi Korzeniewskiemu za pomoc w organizacji szkolenia Akademii SOS.

Podziękowania należą się też sponsorom: Janinie Zdunek, Jerzemu Oleszkiewiczowi, Henrykowi Wielebie i Władysławowi Wiencowi, dzięki którym możliwa była organizacja imprez siatkarskich; dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 Mirosławowi Tchórzowi za udostępnienie hali sportowej; sędziom turnieju: Jerzemu Tatolowi i Marcinowi Kaszubatowi, którzy zawsze chętnie służą swoją pomocą, czuwając nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek oraz internetowej Telewizji Górowo za oprawę medialną.

Osobne podziękowania należą się trenerowi UKS „Bociek” Rafałowi Narkiewiczowi za pracę z dziewczętami z Gimnazjum nr 1 oraz samym uczennicom.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp