Zwrócił im uwagę, to wybili mu szyby

2015-12-12 09:00:00(ost. akt: 2015-12-11 14:50:38)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Do policyjnego aresztu trafiło czterech młodych mężczyzn, którzy idąc ulicami miasta przewracali kontenery na śmieci i wybijali szyby w samochodach. Jeden z nich wybił szybę za to, że zwrócił im uwagę odnośnie zachowania jednocześnie grożąc mu pobiciem.
Mężczyźni zostali zatrzymani po tym, jak za zwrócenie uwagi odnośnie ich zachowania przez przechodnia, uszkodzili mu samochód. Agresywni mieszkańcy Morąga zostali zatrzymani, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Teraz ze swojego postępowania wytłumaczą się przed sądem.
— informuje podkom. Bożena Bujakiewicz z ostródzkiej policji. — Funkcjonariusze z Morąga zostali powiadomieni, że na terenie miasta grupa młodych osób niszczy elewację budynku, przewraca kosze na śmieci i niszczy samochody. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że czterech młodych mężczyzn chwilę wcześniej wybiło szybę w samochodzie mężczyzny za to, że zwrócił im uwagę odnośnie zachowania. Taka forma "zemsty" była widocznie dla nich za mała, gdyż po chwili wybili szybę w oknie mieszkania tego samego mężczyzny, jednocześnie grożąc mu pobiciem. Funkcjonariusze ustalili ponadto, że wcześniej zerwali i zniszczyli tablicę rejestracyjną w innym samochodzie. Młodzi mężczyźni w wieku od 17 do 23 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieli, zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Podczas przesłuchania nie kwestionowali swojej winy, jednak zasłaniali się niepamięcią związaną z wypitym w nadmiernej ilości alkoholem.
Za stosowanie gróźb karalnych i zniszczenie mienia odpowiedzą teraz przed sądem. Może im grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

red
morag@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #1889550 | 5.172.*.* 24 gru 2015 04:31

  Burmistrz nie zajmuje sie starym miastem i porzadkiem na starym miescie ktore jest w centrum miasta tylko widzi kolonie warszawska. Wstyd.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. ooooo #1889076 | 37.8.*.* 23 gru 2015 10:53

  uśpić ich ,zakały Morąskie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. X-xX #1887701 | 5.185.*.* 21 gru 2015 17:54

  5 lat minimalnie dla bandy ćpunów i niedorozwojów, którzy i tak nic w życiu nie osiągną...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz