Włamywali się do automatów

2015-12-04 12:45:55(ost. akt: 2015-12-04 12:47:18)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Kary nawet 10 lat pozbawienia wolności mogą grozić trojgu mieszkańcom Morąga, którzy włamywali się do automatów do gier na terenie Miłomłyna i Morąga.
Dwoje z nich, 25-letnia kobieta i jej kilka lat starszy znajomy, zostało zaskoczonych na ulicy, gdzie zauważył ich funkcjonariusz mający tego dnia wolne. Kolejny mężczyzna został zatrzymany dzień później w swoim mieszkaniu. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów, tłumacząc, że skradzione pieniądze wydawali na bieżące potrzeby.
— Kilkanaście dni temu policjanci zostali powiadomieni, że na terenie Miłomłyna ktoś włamał się do automatów go gier, które znajdowały się w jednym z lokali i ukradł stamtąd kasety z pieniędzmi — informuje podkom. Bożena Bujakiewicz z ostródzkiej policji. — Poszkodowany oszacował straty na 3600 złotych. Kilka dni później podobna sytuacja miała miejsce w Morągu, tam również zniszczono maszyny, z których wyjęto pieniądze. Straty oszacowano na ponad 4000 złotych. Kryminalni z Morąga, pracujący nad rozwiązaniem tej sprawy ustalili, że związek z włamaniami mogą mieć tamtejsi mieszkańcy. Funkcjonariusze wytypowali podejrzanych. Dwoje z ich zauważył na ulicy funkcjonariusz, który akurat tego dnia miał wolne. Natychmiast powiadomił o tym oficera dyżurnego, który wysłał tam patrol. 25-latka i 32-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Dołączył do nich trzeci z podejrzanych - 18-letni Piotr W.  Wszyscy zatrzymani podczas przesłuchania nie kwestionowali swojej winy. Tłumaczyli, że skradzione w ten sposób pieniądze wydawali na bieżące potrzeby. Teraz funkcjonariusze ustalają, czy zatrzymani mają związek z podobnymi zdarzeniami, które miały miejsce w ostatnim czasie.
Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.


red
morag@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. swojak #1876655 | 95.160.*.* 8 gru 2015 11:21

  No i własnie dzisiaj gnoja zapuszkowali, mam nadzieję że z pierdla długo nie wyjdzie.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Tylik #1875255 | 95.160.*.* 6 gru 2015 18:41

  Według Izby Celnej w warmińsko-mazurskim są tylko 4 miejsca, gdzie stoją legalne automaty do gier (2 w Olszynie i po 1 w Elblągu i Ostródzie). Wszystkie inne są nielegalne ale nikt tego procederu nie ściga. Łapie się drobnych złodziejaszków którzy okradli "poważnych przestępców" bo tak jest łatwiej, bezpieczniej i w statystykach dobrze wygląda.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Ciekawe!! #1874706 | 83.31.*.* 6 gru 2015 04:43

  czy tą wiadomość czyta Urząd Skarbowy. Jeżeli tak to czekam na informację czy automaty stoją legalnie i są z nich odprowadzane podatki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz