Gazeta Pierwszoklasisty hitem w olsztyńskich podstawówkach!

2015-10-24 16:25:00(ost. akt: 2015-10-24 16:28:14)
Od lewej: Jakub Nakonieczny i Iwo Kucza, pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 3. Z łatwością odnaleźli się na zdjęciach

Od lewej: Jakub Nakonieczny i Iwo Kucza, pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 3. Z łatwością odnaleźli się na zdjęciach

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W kolejnych podstawówkach, tym razem w SP 2 i SP 3, pojawiliśmy się z naszą "Gazetą Pierwszoklasisty". Jak zwykle śmiechom nie było końca. Pierwszaki nie tylko ocenili dodatek, ale też zdradzili nam, jak im się podoba w szkole.
Najpierw pojawiliśmy się z niespodzianką — "Gazetą Pierwszoklasisty" w klasie Ib Szkoły Podstawowej nr 2. Bożena Szczepkowska, nauczycielka, wytłumaczyła maluchom cel naszej wizyty. — Dzieciaki zdążyły się już zapoznać i polubić. Widać, że dobrze się czują w szkole — zapewniła pani Bożena. — To naprawdę fajne dzieci i dobrze nam się współpracuje. Niektóre z nich już całkiem nieźle czytają, inne jeszcze uczą się liter — dodała.

Dobrze czytać i pisać na pewno umie Maja. Do tego dziewczynka zwróciła naszą uwagę wyjątkowo udanym i dopracowanym rysunkiem, który przedstawiał całą jej rodzinę, łącznie z babcią, dziadkiem, a nawet czworonożnym pupilem. — Nazywa się Borys — doprecyzowała, pokazując na kartce dużego psa. — O, a to moja koleżanka Natasza — dziewczynka nagle zauważyła ją na zdjęciu w "Gazecie Pierwszoklasisty".


Martin i Mateusz od razu znaleźli siebie na zdjęciach. Zapytaliśmy, jak im się podoba w szkole i czy radzą sobie z nauką. — Dobrze mi idzie czytanie, a w lekcjach czasem pomagają mi rodzice — usłyszeliśmy od Martina.

Dzieci obiecały nam, że "Gazetę Pierwszoklasisty" zabiorą do domu i sprezentują najbliższym. W następnych dniach nasz dodatek trafi do kolejnych szkół Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

kg