Internet na zdjęciach

2015-04-22 00:00:01(ost. akt: 2015-08-20 14:45:14)
Jeśli chcesz, żeby z internetowej mapy Warmii i Mazur znikły białe plamy, weź udział w naszym konkursie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Chcę internet! — to konkurs „Gazety Olsztyńskiej”, w którym każdy ma szansę zdobyć nagrodę. Wystarczy aparat i odrobina kreatywności. Najpóźniej do 15 maja należy wysłać swoje zdjęcie (nieprzekraczające 5 MB) z napisem chceinternet.pl na adres plebiscyty@gazetaolsztynska.pl. To zależy wyłącznie od państwa pomysłowości, którą w głosowaniu sms-owym osądzą nasi czytelnicy. Równolegle przeprowadzany będzie drugi konkurs. Ten będzie wymagał wypełnienia ankiet, jakie pojawią się w Gazecie Olsztyńskiej, które mailowo lub w sposób tradycyjny będzie trzeba przesłać na nasz adres.

Superszybka sieć LTE, wielokrotnie bardziej wydajna od internetu poprzedniej generacji, zrewolucjonizowała rynek bezprzewodowej łączności. Dostęp do niej ma w naszym regionie mniej niż połowa mieszkańców. Aby przyspieszyć osiągnięcie celów projektu, w wyniku którego powstaje internetowa autostrada, z inicjatywy samorządu województwa powstał portal chceinternet.pl.

— Wskazanie lokalizacji na stronie chceinternet.pl stanowi zgłoszenie zapotrzebowania na sieć szybkiego internetu — mówi Sylwia Jaskulska, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. ― Dla operatorów telekomunikacyjnych będzie to sygnał zachęcający do budowy infrastruktury w tym obszarze. Portal świetnie spełni swoją rolę, jeśli mieszkańcy zaangażują siebie, swoje rodziny i „oznaczą” swoją miejscowość.

Im więcej osób zgłosi swoje zapotrzebowanie na szybki internet, tym ta internetowa mapa „potrzeb” będzie dokładniejsza. Co jednak, jeśli ktoś chciałby się oznaczyć, a nie ma dostępu do internetu? — Takie osoby mogą skorzystać z sieci w bibliotekach — odpowiada Sylwia Jaskulska. — W oparciu o pozyskane w ten sposób informacje operatorzy będą mogli podjąć inicjatywę budowy internetowej sieci tzw. „ostatniej mili”, która dotrze do każdego z nas.
Regulamin konkursu jest dostępny w siedzibie spółki Edytor przy ul. Trackiej 5 w Olsztynie.

Łukasz Wieliczko

Zdjęcie konkursowe/Anna Rutkowska