Motocyklistka pędząca niemal 150 km/h i pijana matka w audi... Weekendowi kierowcy na drogach

2015-06-05 18:52:13(ost. akt: 2015-06-05 17:31:03)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Kolejny raz alkohol i nadmierna prędkość są główną przyczyną interwencji policjantów w całym regionie. Od początku długiego weekendu funkcjonariusze zatrzymali m.in. pijaną matkę wiozącą dwie córki, 20-latka bez prawa jazdy, prowadzącego "na podwójnym gazie" i motocyklistkę, która po Ełku pędziła 148 km/h.
- Nadmierna prędkość i alkohol stanowią przyczynę około 30 procent wszystkich wypadków, do których dochodzi na drogach Warmii i Mazur. Podczas długiego weekendu policjanci w białych czapkach szczególnie pod tym kątem przypatrują się kierowcom - mówi Anna Fic, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

W ciągu dwóch dni, policjanci z regionu wielokrotnie musieli interweniować właśnie w zdarzeniach, w których udział brali piraci drogowi. By zobrazować skalę problemu, poniżej prezentujemy skrót najniebezpieczniejszych zdarzeń na drogach Warmii i Mazur, które miały miejsce właśnie podczas trwającego, długiego weekendu:

Pijana 45-latka wiozła audi dwie córki. Leśnymi drogami wracała z grilla od znajomych

W czwartek (4 czerwca) wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy w okolicach Biskupca. Funkcjonariusze namierzyli wskazane auto, którym podróżowała 45-latka i jej dwie córki. Po badaniu alkomatem okazało się, że kobieta ma 2 promile alkoholu. Jak ustalili policjanci kobieta wracała z grilla od znajomych. Aby uniknąć ewentualnej kontroli jechała szutrami i drogami leśnymi Więcej o sprawie przeczytasz tutaj.

Pijany 20-latek bez prawa jazdy. Nie zdawał egzaminu, bo jest za trudny

Dzisiaj (5 czerwca) w nocy, około godz. 1 policjanci z Ostródy zatrzymali do kontroli kierowcę renault. Po sprawdzeniu go alkomatem okazało się, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. - 20-latek tłumaczył, że przyjechał z kolegą do miasta, by pograć na automatach do gier - wyjaśnia Anna Fic z KWP w Olsztynie.

W trakcie sprawdzania zatrzymanego kierowcy okazało się, że nie posiada on prawa jazdy. - Jego brak tłumaczył tym, że nigdy nie podszedł do egzaminu, ponieważ jego zdaniem jest on za trudny - dodaje rzeczniczka. Michał L. nie posiadał także ubezpieczenia OC, przeglądu technicznego auta ani... kluczyków do auta - które należało do jego brata. Jak przyznał mężczyzna, "odpalił" samochód na kable.

Motocyklem pędziła prawie 150 km/h po mieście

W czwartkowy wieczór policjanci z Ełku zatrzymali 35-letnią motocyklistkę, która po terenie zabudowanym jechała 148 km/h. Kobietę ukarano mandatem i zatrzymano jej prawo jazdy. - Kobieta przyjęła mandat i powiedziała, że zna nowe przepisy i bardzo żałuje, że przez chwilę własnej brawury straciła prawo jazdy na 3 miesiące - wyjaśnia Anna Fic. Więcej o sprawie przeczytasz tutaj.

Prowadzili "na podwójnym gazie" i grozili policjantom

Około godz. 3 policjanci ze Szczytna otrzymali informację o pijanym kierowcy alfa romeo jeżdżącym po Nowym Dworze. Na widok policyjnego patrolu mężczyzna zjechał na pobocze i zamienił się miejscem z pasażerką, która ruszyła w dalszą podróż.

Funkcjonariusze zatrzymali parę do kontroli drogowej. - Okazało się, że 26-latka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Natomiast 31-letni mężczyzna, od którego także czuć było alkohol, odmówił poddania się badaniu alkomatem. Pobrano mu krew do badania - wyjaśnia rzeczniczka KWP w Olsztynie.

Podczas policyjnej interwencji zatrzymana dwójka groziła funkcjonariuszom pobiciem i utratą stanowiska. Obydwoje usłyszeli już zarzut znieważenia policjantów. Natomiast 26-latka usłyszała zarzut kierowania pod wpływem alkoholu. - Jeżeli okaże się, że 31-latek był pijany, to on również usłyszy zarzuty - dodaje Anna Fic.

Źródło: KWP Olsztyn

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kuck #1749312 | 88.220.*.* 7 cze 2015 15:54

  Chciały równouprawnienia? To teraz mają za swoje

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. b #1749116 | 5.174.*.* 7 cze 2015 10:43

  zawsze facet był osobą podpadniętą a teraz proszę babska jak dokazują , coraz ich więcej też w roli bezdomnych aż sine od picia

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Olsztyniak #1748666 | 178.162.*.* 6 cze 2015 10:39

  Nareszcie ktoś się wziął za te łajzy na motorkach szybszych od ich małych móżdżków.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. polaczek #1748597 | 83.24.*.* 6 cze 2015 07:47

   polskie buractwo cukrowe w pełnym wydaniu, tylko polak potrafi jednym autem we dwoje po pijaku dupe zmoczyć, potem jeszcze policjantów pozwalniali z pracy, kadrowcy w pełnym wydaniu...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. stary driver #1748562 | 81.190.*.* 6 cze 2015 01:22

    azory w ogóle nie pracują, biorą się do roboty ja limity trzeba wyrobić, zero dbania o bezpieczeństwo, ZERO!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (10)