Tadeusz Płużański w Wydminach

2015-04-23 23:53:23(ost. akt: 2015-04-23 23:54:23)

Autor zdjęcia: Karol Szczuka

Tadeusz Płużański 19 kwietnia b.r. w gminie Wydminy rozpoczął swoją wizytę od oddania hołdu żołnierzom NZW pochowanym na cmentarzu w Orłowie. Następnie w kościele w Wydminach odbył się interesujący wykład na temat „Żołnierze Wyklęci i ich oprawcy”.
Wszyscy zebrani po zakończeniu spotkania mieli możliwość uzyskania dedykacji od autora książek. Największym zainteresowaniem cieszyła się książka „Bestie” t-1 i t- 2. Na zakończenie wizyty w naszej gminie Tadeusz Płużański złożył kwiaty pod pomnikiem Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych w Wydminach.

W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Wydminy Radosław Król, zastępca wójta Maria Dolecka, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Sucholasek „Teraz Sucholaski” Bogdan Skiba oraz członek Stowarzyszenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Gajrowskie” Tadeusz Łukaszczuk, a także Prezes Stowarzyszenia "Echo Wydmin" Kamil Purłan. Niestety mieszkańcy Gminy Wydminy nie wykazali zainteresowania spotkaniem z Tadeuszem Płużańskim, co osobiście uważam za wielką szkodę, bo wykład był godny wysłuchania. Co dziwne całego wykładu nie wysłuchał też proboszcz wydmińskiej parafii Ryszard Grabowski.

Organizatorem spotkań na Mazurach z Tadeuszem Płużańskim był Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego koło w Giżycku.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: koral

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Podlasiak #1722480 | 31.135.*.* 26 kwi 2015 14:14

    Na wykład profesora czekają mieszkańcy Bielska Podlaskiego i okolic.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz