Młode granie w olsztyńskim amfiteatrze. Zbliża się finał Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów Fest Muza 2024

2024-07-05 16:20:37(ost. akt: 2024-07-05 16:18:10)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Jest okazją do zaprezentowania się szerszej publiczności i może pomóc w rozkręceniu muzycznej kariery. Już niedługo kolejny finał Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów Fest Muza 2024.
To wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz wyjątkowych imprez stolicy regionu. Przyciąga uczestników nie tylko z Olsztyna, ale także z całej Polski.

— Tegoroczny konkurs jest wyjątkowy — mówi Karolina Lewandowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. — Jeszcze nigdy nie dostaliśmy tylu zgłoszeń. Swoje nagrania przesłało 307 zespołów.

Spośród tego ogromu chętnych do wystąpienia na scenie olsztyńskiego amfiteatru jurorzy wybrali sześciu wykonawców: Black Radio (Łódź), KAST. (Aleksandrów Łódzki), Kuba Folwarczny (Wodzisław Śląski/Kraków), Madame Affair (Poznań), Sad Smiles (Tarnów) i Violet Ambulance (Wrocław/Gdynia). To te zespoły powalczą m.in. o łącznie 9,5 tys. złotych, promocję na antenie radiowej i nagrody rzeczowe.

Finał konkursu Fest Muzy zacznie się w niedzielę (7 lipca) o 15:00 w amfiteatrze.

W tym samym miejscu o 20:00 koncert WaluśKraksaKryzys. To najgłośniejszy debiut muzyki gitarowej ostatnich lat. Głośność najprawdopodobniej zawdzięcza ogromnej szczerości w tekstach i ciekawą kreacją w braku kreacji.