Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna wpadł z kieszeniami po brzegi wypełnionymi narkotykami

2024-05-17 17:10:00(ost. akt: 2024-05-17 17:12:36)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w ramach wsparcia Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 42-latka poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Poszukiwany miał do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności.
Ustalenie miejsca pobytu osób, które świadomie ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości lub za wszelką cenę próbują uniknąć zasądzonej im kary, nie jest łatwym zadaniem. Wymaga czasu i poświęcenia.

Jak skuteczni są policyjni poszukiwacze przekonał się o tym 42-latek poszukiwany listem gończym do odbycia zasądzonej kary wydanej przez sąd.

W środę (15 maja) policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali poszukiwanego 42-latka.

Z ustaleń operacyjnych wynikało, że mężczyzna miał się przemieszczać po terenie Olsztyna. Przed godz. 18:00 policjanci zauważyli osobę podobną rysopisowi poszukiwanego. Poszukiwany podjechał samochodem pod blok na jednej z ulic Olsztyna. Po wylegitymowaniu mężczyzny okazał się nim być poszukiwany 42-latek.

W trakcie sprawdzania jego odzieży, policjanci znaleźli woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego oraz woreczek z substancją zbryloną koloru białego oraz znaczną ilość gotówki. Podejrzewając, że mogą to być narkotyki i że w mieszkaniu może być ich więcej, kryminalni postanowili je przeszukać.

W mieszkaniu policjanci znaleźli młynek z zawartością suszu roślinnego, susz roślinny w woreczku, substancja koloru białego zbrylona w woreczku foliowym, biały proszek w woreczku foliowym oraz w woreczku niebieskim biały proszek częściowo zbrylony o łącznej wadze 580 gramów.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Teraz już nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.

Jak się okazało 42-latek posiadał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co również będzie odpowiadał.