Olsztyńska fontanna "Ryba z dzieckiem" znowu działa?

2024-04-23 09:00:04(ost. akt: 2024-04-23 11:04:56)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W ubiegłym roku przez całe lato nie działała jedna z fontann w centrum Olsztyna. Mowa o "Rybie z dzieckiem", która mieści się przy restauracji Casablanca w Parku Podzamcze. Czy w tym roku będzie inaczej?
Przez całe lato w 2023 roku dwie olsztyńskie fontanny — na starówce i „Ryba z dzieckiem” — nie tryskały wodą z powodu awarii.

Wraz z nadejściem kolejnego sezonu rodzi się pytanie o obecny stan wodotrysków, które oferują nie tylko estetyczne doznania, ale także określają miejsce spotkań, relaksu i rozrywki dla odwiedzających.

Przypomnijmy, że po zakończonym sezonie, jesienią, ZDZiT informował, że do końca 2023 roku planuje naprawę całej komory i systemu sterującego obiektem, który był uszkodzony.

Jak informował Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT sama rzeźba pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków będzie również naprawiana.

W piątek (19 kwietnia) ruszyły przygotowania. Fontanna została wyczyszczona i zapełniona wodą. Wygląda na to, że jej okres, podczas którego odstraszała spacerowiczów, zamiast zapraszać dobiega końca. I choć na zewnątrz pogoda jeszcze nieco przeplata... trochę zimy, trochę lata, to uruchomienie charakterystycznej fontanny sygnalizuje już początek zbliżającego się ciepłego, letniego sezonu.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak