48-latek z Olsztyna był poszukiwany listem gończym. Podczas zatrzymania policja znalazła w jego mieszkaniu duże ilości narkotyków

2024-04-19 19:00:17(ost. akt: 2024-04-19 16:11:48)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Olsztyńscy poszukiwacze ustalili miejsce pobytu poszukiwanego listem gończym. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli w jego mieszkaniu marihuanę. 48- latek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, a następnie trafił do zakładu karnego.
Policjanci z olsztyńskiej komendy na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności ustalili miejsce pobytu poszukiwanego listem gończym 48- latka. Mężczyzna poszukiwany był za przestępstwo przeciwko działalności instytucji państwowych.

W środę (17 kwietnia) funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania, w którym miał przebywać poszukiwany. Mężczyzna był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy.

W jednym z pokoi, na stoliku, policjanci ujawnili zielony susz roślinny oraz przedmioty służące do jego palenia. Policyjny narkotester potwierdził, że jest to marihuana. Mundurowi zabezpieczyli 30 gramów tego narkotyku.

48-latek został zatrzymany.

Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Po przeprowadzeniu z nim czynności, mężczyzna został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności.

Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.