IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Gdzie mocniej zawieje?

2024-04-03 09:52:34(ost. akt: 2024-04-03 09:55:45)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. Alert dotyczy dziewięciu województw. W środę porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 80 km/h.
Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia w trzystopniowej rosnącej skali dla dziewięciu województw - prawie całej wschodniej połowy kraju.

W nocy niespokojnie było zwłaszcza na północy Polski od Słupska przez Gdańsk po Starogard Gdański. Na tym obszarze średnia prędkość wiatru wyniosła 40 km/h, a w porywach powiało do 80 km/h.

Kolejne ostrzeżenia dotyczą wschodniej połowy Polski. Od Elbląga przez Suwałki, Olsztyn, Białystok, Płock po Warszawę. W drugiej połowie nocy, od godz. 2 do godz. 19 w środę, średnia prędkość wiatru wyniesie 40 km/h, który w porywach rozpędzi się do 80 km/h.

Mocno powieje także od Piotrkowa Trybunalskiego po Radom, Lublin, Chełm, Zamość, Tarnobrzeg, Kielce i Rzeszów. Tam ostrzeżenia zaczną obowiązywać w środę nad ranem, od godz. 5:30, i będą ważne do końca dnia. Synoptycy prognozują na tym obszarze wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/ h, a w porywach do 80 km/h.(PAP)

autorka: Agnieszka Lipska