Debata kandydatów na prezydenta Olsztyna – trzy odcinki, trzy wyzwania

2024-03-28 13:54:49(ost. akt: 2024-04-04 15:36:36)
Olsztyn szykuje się na wielkie starcie na scenie politycznej: debatę kandydatów na prezydenta miasta. Tym razem zostanie ona podzielona na trzy odcinki, dzięki czemu wyborcy będą mogli dokładnie poznać osoby startujące w wyborach i ich wizję przyszłości miasta. Warto odnotować daty i szczegóły, by nie przegapić tego kluczowego wydarzenia.
Wszystkie odcinki będą dostępne na stronie internetowej „Gazety Olsztyńskiej”.

Pierwszy odcinek zaplanowano na 2 kwietnia (początek o godzinie 8.00). W trakcie tej części każdy z kandydatów będzie musiał w ciągu 90 sekund odpowiedzieć na wylosowane pytania. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż będą one dotyczyły trudnych tematów przyszłości energetycznej oraz komunikacji miejskiej miasta.


Drugi odcinek będzie można śledzić 3 kwietnia od godziny 8.00. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję do zadawania pytań sobie nawzajem. Każdy uczestnik ma możliwość zadania dwóch pytań, które sam wymyślił. Osoby, do których pytanie zostanie skierowane, oraz kolejność ich zadawania, będą losowane. Na udzielenie jednej odpowiedzi przewidziano 60 sekund. Po odpowiedziach nastąpi 30-sekundowa riposta, podczas której pozostali kandydaci będą mogli zareagować na wypowiedzi swoich konkurentów. To będzie moment prawdy, ponieważ trzeba będzie zarówno szybko myśleć, jak i umiejętnie bronić swojego stanowiska.


Ostatni odcinek zostanie wyemitowany 4 kwietnia o godzinie 8.00. Tym razem kandydaci nie będą mogli bezpośrednio polemizować ze zdaniem rywali. Zamiast tego ich odpowiedzi będą krążyć wokół jednej piosenki, która zapewne będzie symboliczna dla Olsztyna i jego mieszkańców.


Debata kandydatów na prezydenta Olsztyna zapowiada się niezwykle interesująco. Obywatele mają szansę aktywnie uczestniczyć w procesie kształtowania przyszłości swojego miasta, biorąc udział w tym ważnym wydarzeniu. Niezależnie od politycznych preferencji warto śledzić debatę, aby podczas nadchodzących wyborów dokonać świadomego wyboru.


Obrazek w tresci