IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami i silnym wiatrem na Warmii i Mazurach

2024-01-19 16:30:04(ost. akt: 2024-01-19 15:28:34)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla trzech województw w tym warmińsko-mazurskiego. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami/zamieciami śnieżnymi i silnym wiatrem.
Alerty pierwszego stopnia ostrzegające przed intensywnymi opadami śniegu wystosowano dla województw zachodnio-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 16 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia określono na 75 proc. Alerty obowiązują od godz. 22 w piątek, do godz. 18 w sobotę.

W województwach zachodnio-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim wystosowano komunikaty drugiego stopnia ostrzegające przed zawiejami/zamieciami śnieżnymi. Prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia określono na 85 proc. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 22 w piątek, do godz. 18 w sobotę.

Komunikaty pierwszego stopnia ostrzegające przed silnym wiatrem wystosowano dla województw zachodnio-pomorskiego i pomorskiego. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia określono na 80 proc. Alerty obowiązują od godz. 22 w piątek, do godz. 9 w sobotę.(PAP)

fos/ apiech/