W 2024 Olsztyn będzie miał jarmark bożonarodzeniowy z prawdziwego zdarzenia? Radni KO planują złożyć wniosek

2024-01-11 18:10:32(ost. akt: 2024-01-11 15:39:36)
Czy do Olsztyna wrócą takie jarmarki jak ten z 2018 roku?

Czy do Olsztyna wrócą takie jarmarki jak ten z 2018 roku?

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziwnie jest pisać o wydarzeniu, które ma się odbyć... za 12 miesięcy. Niestety w realiach Olsztyna jarmark bożonarodzeniowy trzeba planować rok wcześniej, inaczej po prostu się nie odbędzie.
Wielu mieszkańców Olsztyna pamięta wielodniowe imprezy, podczas których starówka była pełna rzeźb lodowych, karuzeli dla dzieci i straganów z ręcznie robionymi ozdobami, a kamienice były rozświetlone wszystkimi kolorami tęczy.

Te czasy już niestety minęły. Trudne czasy pandemiczne niemal całkowicie odebrały mieszkańcom Olsztyna wielodniowy jarmark świąteczny, na który chętnie przybywały rodziny z dziećmi. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie próbował ratować świąteczny klimat na własną rękę, jednak pieniędzy starczało tylko na dwudniowe wydarzenie na Targu Rybnym.

Teraz wszystko może się zmienić. Radni Koalicji Obywatelskiej przygotowują wniosek do budżetu Olsztyna o przyznanie MOK-owi dodatkowych 500 tys. zł na organizację wielodniowego jarmarku.

— W Olsztynie widać potrzebę organizacji jarmarku z prawdziwego zdarzenia. Wniosek, który planujemy złożyć jest odpowiedzią na głosy mieszkańców i przedsiębiorców ze Starego Miasta — mówi przewodniczący Rady Miasta Robert Szewczyk.

Wniosek prawdopodobnie zostanie złożony pod koniec stycznia 2024 roku. Procedowanie takiego dokumentu z reguły trwa kilka tygodni, jednak powinien być gotowy na kwietniową sesję Rady Miasta, podczas której radni nowelizują obowiązujący budżet. Patrząc na "rozkład sił" w Radzie Miasta, o przyszłość wniosku możemy być raczej spokojni. Koalicja Obywatelska wraz z prezydenckim klubem Ponad Podziałami ma w radzie stabilną większość.

Karol Grosz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Łukasz #3113133 12 sty 2024 06:34

    Jak mają być ceny jak na innych jarmarkach to ja dziękuję ale nie....

    odpowiedz na ten komentarz