Quantcast

Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

WRACAMY DO TEMATU: Przyjechała policja, bo starsza pani nie miała maseczki

2020-06-09 15:30:18 (ost. akt: 2020-06-09 15:52:57)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pasażerka autobusu jechała bez maseczki. Kierowca wezwał policję. Policjanci będą wyjaśniać czy doszło do naruszenia obowiązujących przepisów.

Zobacz także: Rzecznik ZDZiT: Przeprowadzimy postępowanie wyjaśniające Rzecznik ZDZiT: Przeprowadzimy postępowanie wyjaśniające Jest oświadczenie rzecznika Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie w sprawie zachowania kierowcy, który wezwał policję do starszej kobiety.
Zobacz także: Policja przyjechała na sygnale, bo pasażerka nie miała maski Policja przyjechała na sygnale, bo pasażerka nie miała maski Nerwowa atmosfera, zablokowane drzwi pojazdu i radiowóz na sygnale- źle się skończyła podróż pasażerów linii 130. A wszystko przez to, że jedna z pasażerek...
- Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o pasażerce autobusu komunikacji publicznej, która nie stosuje się do obowiązku zakrywania nosa i ust. Kierowca wielokrotnie wzywał kobietę o zastosowanie się do obowiązujących przepisów zawartych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii- informuje sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Jak mówi wyżej zacytowany oficer z biura prasowego KMP, interweniujący policjanci zapytali kierowcę autobusu oraz kobietę o to zdarzenie, a następnie sporządzili stosowną dokumentację. - Policjanci będą wyjaśniać czy doszło do naruszenia obowiązujących przepisów - podkreśla.

Czy konieczne było aby radiowóz jechał na sygnale? - Policjanci użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych ze względu na występujące utrudnia w ruchu drogowym, aby jak najszybciej dotrzeć do miejsca interwencji. Interweniujemy w każdym przypadku zgłoszonego im przestępstwa lub wykroczenia - odpowiada sierż. Andrzej Jurkun.

red.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Olsz #2932669 | 83.31.*.* 12 cze 2020 08:12

  Przecież premier przyłapany bez maseczki mówił że to tylko zalecen8a a nie nakazy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Joka #2932205 | 88.156.*.* 10 cze 2020 16:14

  MPK jest odpowiedzialne za zdrowie pasażerów. Płacę i chcę jeździć bezpiecznie. Kierowcy powinni ostro reagować na osoby bez masek. A to już norma, młodzi to standard że bez masek. To poluzowanie doprowadzi do tragedii. Brawo dla kierowcy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. gość #2932157 | 31.0.*.* 10 cze 2020 14:01

  Wraz z obecną pandemią nastąpił koniec ery tradycyjnego transportu zbiorowego, którego symbolem jest tramwaj ( tak jak kupowania w galeriach). Ludzie będą i są ostrożni bo ten wirus może trwać długie lata do tego dojdą obawy przed innymi chorobami jak grypa, itp. Ludzi nie da się już na siłę wcisnąć do tramwaju ( co widać po pustych wagonach) jak stado baranów zabierając alternatywne środki komunikacji i zwężając w debilny sposób ulice. Olsztyna nie stać na wtopienie kolejnych setek milionów na transport zbiorowy i czas to zrozumieć bo miasto zbankrutuje przez tramwaje. Celem nadrzędnym powinny być : nowy wiadukt na Zatorze, Nowobałycka, połaczenie ulicą Os. Generałów i Kortowa i poszerzenie ulic dla ruchu samochodowego i bardzo duża rozbudowa ścieżek rowerowych jako łączny system miejskiego transportu alternatywnego, a nie tylko jakieś odcinki, np. na nowej Jagiellońskiej 250m. Ten plan budowy 2 nitki z Pieczewa to tragedia dla Olsztyna - czas to zrozumieć, z resztą żeby połączyć Pieczewo z Centrum i dworcem tramwajem należałoby najtaniej przedłużyć istniejącą linię z Kanta - to raptem ok. 1,5km nowych torów ( tak z 20 razy taniej)- tak jak to było w pierwotnym planie - pętla na Pieczewie i to przez Wilczyńskiego i do tego tramwaj do dworca przez Dworcową a nie Kościuszki.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. lucek #2932140 | 195.116.*.* 10 cze 2020 13:21

  O jakiej epidemii wszyscy piszecie? Wg danych GUS "W 2013 r. z przyczyn kardiologicznych zmarło w Polsce ponad 177 tys. osób... z czego tylko na zawał serca zmarło około 15 tys. osób. "Co roku z powodu zapalenia płuc w Unii Europejskiej traci życie 120 tys. osób, w tym 12 tys. Polaków." Dalej twierdzicie, że to koronawirus jest problemem?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. olsztynianka #2932060 | 89.228.*.* 10 cze 2020 10:21

  Przewoźnik czyli MPK jest odpowiedzialny za zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów. Ten pan kierowca zachował sie bardzo odpowiedzialnie w przeciwieństwie do większości kierowców komunikacji miejskiej,którzy mają kamery ale udają,ze nie widzą iż średnio co trzeci pasażer ignoruje obowiązek zakrywania nosa i ust.Oświadczam że będę spisywała numery takich kierowców, po czym zlożę skargę do MPK , do Sanepidu, do prezydenta miasta i gdzie się jeszcze da na ich brak reakcji.I nikt mi nie wmówi że 30 % obywateli RP ma astmę

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (18)