Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Policja przyjechała na sygnale, bo pasażerka nie miała maski

2020-06-08 17:07:47 (ost. akt: 2020-06-08 17:15:14)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Nerwowa atmosfera, zablokowane drzwi pojazdu i radiowóz na sygnale- źle się skończyła podróż pasażerów linii 130. A wszystko przez to, że jedna z pasażerek nie miała na sobie maski...

Do niecodziennej i dramatycznej sytuacji doszło dzisiaj po godzinie 12. w autobusie linii 130. Jak wynika z relacji naszej Czytelniczki, kierowca pojazdu wezwał policję do starszej kobiety, która nie miała na sobie maseczki osłaniającej usta i nos. - Kierowca zapowiedział, że nie ruszy z miejsca, dopóki pasażerka nie zasłoni ust. Kobieta odpowiedziała, że po prostu nie może nosić maseczki. Miało nie pozwalać na to jej zdrowie. Powoływała się na rozporządzenie ministerstwa, które w wyjątkowych przypadkach zwalnia z obowiązku zasłaniania twarzy. Była spokojna i opanowana. Kierowca stwierdził, że pasażerka z pewnością...zaraża innych.

W ocenie świadka zdarzenia, kierowca był arogancki i butny. - Z jednej strony rozumiem jego stres, sam zapewne ma rodzinę i boi się o siebie i bliskich. Z drugiej strony nie zachowywał się kulturalnie i grzecznie. Trudno było też przewidzieć jego zachowanie. Pozamykał drzwi. Nie można było opuścić pojazdu. Współpasażerowie zaczęli się burzyć. Podzielili się na dwa obozy: jedni uważali, że przez kobietę nie mogą dojechać do celu, inni mówili, że rzeczywiście nie każdy może nosić maseczkę.

Atmosfera zrobiła się nie do zniesienia. - Zdenerwowani pasażerowie chcieli opuścić pojazd, ale kierowca zablokował drzwi. Dopiero po wielkich prośbach i błaganiach, zostały one otwarte. Usłyszeliśmy, że zostaje wezwana policja.

Nasza Czytelniczka podróżowała z córką. - Moje dziecko bardzo przeżyło tą sytuację – opowiada. - Córka pytała, czy ta pani pójdzie do więzienia. I czy gdy ja zapomnę maseczki, również zostanę " zabrana przez policjantów".

Naszą Czytelniczkę zdziwił bardzo fakt, że policja przyjechała...na sygnale. - W ciągu kilku minut przyjechała policja, minęłam radiowóz pędzący na sygnale. Byłam w szoku – nie kryje. - Pasażerka wydawała mi się pewna swojej racji, stabilna. Ale co by się stało, gdyby trafiło na osobę bardziej wrażliwą, kruchą? Przecież w czasie pandemii należy szczególną troską otoczyć seniorów. Jak można było potraktować tę panią jak przestępcę? Teraz żałuję, że nic nie zrobiłam, ale kierowca wydawał mi się agresywny, a ja dodatkowo musiałam otoczyć opieką przerażone dziecko.

Ustalamy okoliczności tego zdarzenia. Do tematu wrócimy.

red.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (96) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. chris #2939623 | 46.186.*.* 26 cze 2020 11:03

  żeby sprawę wyjaśnić, kobieta powinna przedstawić wynik badania lekarskiego. Wiele osób niestety recytuje formułki wyuczone z internetu po to, żeby uniknąć odpowiedzialności. Jeżeli takowego nie posiada, mandat powinien być wypisany taki 500+

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Typ #2938903 | 94.254.*.* 25 cze 2020 07:35

  Ciekawe czy, jechali by tak na sygnale, gdyby dostali wezwanie do, bójki kiboli ech zenadanum

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. asd #2936809 | 78.48.*.* 21 cze 2020 19:00

  polska. polska.polska-swiat sie smieje

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Student #2934987 | 5.173.*.* 18 cze 2020 08:00

  Ehhh państwo z tektury. Kolejny martwy zapis ,którego i tak nikt nie respektuje. Moje pytanie brzmi po co w autobusach i tramwajach jest komunikat o obowiązku noszenia maseczek skoro połowa ich nie nosi i nikt nie reaguje. Oczywiście winni nie są pasażerowie tylko nasze państwo ,które tworzy bezsensowne zapisy. Powinno być jasno określone, że maseczek nie trzeba nosić z posiadanym przy sobie zaświadczeniem lekarskim. I po problemie. A tak jest jak jest. Dlatego moja prośba wyłączcie te komunikaty w MPK i nie róbcie z siebie pośmiewiska.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Bk #2933603 | 188.147.*.* 15 cze 2020 01:03

  Naprawdę to taki problem żeby założyć maseczkę w czasie jazdy autobusem?

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Pokaż wszystkie komentarze (96)