Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Nowy wydział na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

2019-11-19 06:58:30 (ost. akt: 2019-11-19 08:39:13)
Inauguracja Roku Akademickiego UWM

Inauguracja Roku Akademickiego UWM

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wkrótce na UWM pojawić się ma Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Gospodarki Przestrzennej. Jego powstanie to odpowiedź na zmiany wywołane nową ustawą o szkolnictwie wyższym.

Zobacz także: Profesor Dorota Grejner-Brzezińska, olsztynianka, która będzie doradzać prezydentowi USA: Kobiety to świetni inżynierowie [ROZMOWA] Profesor Dorota Grejner-Brzezińska, olsztynianka, która będzie doradzać prezydentowi USA: Kobiety to świetni inżynierowie [ROZMOWA] Prawie 30 lat temu wyjechała z Olsztyna do Ohio, gdzie, jako specjalistka od systemów GPS, zdobyła międzynarodowe uznanie. Ostatnio do swojego zespołu...

Zobacz także: Marcin Dębowski nowym profesorem Marcin Dębowski nowym profesorem  Jak już informowaliśmy, UWM ma czworo nowych profesorów. Dwie osoby przedstawiliśmy już w ubiegłym tygodniu. Dziś prezentujemy sylwetkę prof. Marcina Dębowskiego,...

Ustawa 2.0, czyli Konstytucja dla nauki wprowadza szereg zmian w funkcjonowaniu uczelni wyższych. Jedną z nich jest ograniczenie liczby dyscyplin naukowych.
Aby sprostać wyzwaniom, ma dojść do swoistej fuzji Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa oraz Wydziału Nauk o Środowisku. Tak zjednoczeni, naukowcy będą przygotowywać się do oceny, którą ministerstwo zaplanowało na 2021 rok. Ewaluacja, w przypadku nowego wydziału, dotyczyłaby trzech dyscyplin: geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej, inżynierii lądowej i transportu oraz inżynierii środowiska, górnictwa i energetyki.

Dotychczasowi dziekani wspomnianych wydziałów, prof. Paweł Wielgosz i prof. Ewa Paturej, zapewniali ostatnio w radiu UWM FM, że ta zmiana nie będzie miała wpływu na codzienność studentów. W przypadku Wydziału Nauk o Środowisku będą oni musieli pamiętać właściwie tylko o tym, że dziekanat zostanie przeniesiony do innego budynku.

Nowy wydział ma zacząć działać od 1 stycznia 2020 roku. Zanim jednak to się stanie, musi pojawić się na to zgoda senatu uczelni. Najbliższe zebranie senatu zaplanowano pod koniec listopada.

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także