Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Urzędniczka z misją

2019-09-16 07:24:53 (ost. akt: 2019-09-16 09:33:13)
To kontakt z ludźmi jest dla mnie motorem do działania — mówi Anna Kupczak

To kontakt z ludźmi jest dla mnie motorem do działania — mówi Anna Kupczak

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Mamy kolejne zgłoszenie do naszego plebiscytu "Urzędnik z misją". Tym razem do konkursu dołączyła Anna Kupczak z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Barcianach. Urzędniczka jest starszym referentem ds. świadczeń rodzinnych.

Zobacz także: Urzędnik z misją Urzędnik z misją Jaki jest dobry urzędnik? To musi być osoba, która lubi kontakt z drugim człowiekiem. Takie są osoby, które biorą udział w plebiscycie na „Urzędnika z...
Anna Kupczak to mama trójki dzieci. Jak sama mówi, czuje się spełniona w życiu prywatnym. A te łączy z pracą zawodową. Robi to na tyle dobrze, że dostrzegają to niemal wszyscy. I właśnie dlatego, pani Anna została zgłoszona do naszego plebiscytu "Urzędnik z misją".
— Pani Anna jest niezwykle ciepła, życzliwa i profesjonalna. Zawsze podchodzi do swojej pracy z ogromnym zaangażowaniem i starannością. Zawsze uśmiechnięta i pełna zapału chętnie służy pomocą swoim interesantom — napisali w wiadomości do nas zgłaszający, czyli Klub Seniora działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Barcianach.

Nominacji do konkursu urzędniczka się jednak nie spodziewała. — Zostałam dziś totalnie zaskoczona. Miłe, pozytywne zaskoczenie, aczkolwiek nie wiedziałam co powiedzieć — mówi pani Anna.

Z czego może wynikać to, że interesanci tak bardzo doceniają pracę naszej bohaterki? Trudno wskazać jednoznaczną odpowiedź.
— Wykonuję swoją pracę jak każdego dnia. Staram się być pomocna oraz być przede wszystkim człowiekiem — wyjaśnia starsza referentka ds. świadczeń rodzinnych.

I dodaje: — Jestem taka na co dzień i dla ludzi i w pracy i poza pracą. Prywatnie i służbowo. Chcę mieć jak najwięcej człowieka w człowieku. Chcę wszystkich tym zarażać i zawsze powtarzam, że dla mnie szklanka zawsze jest do połowy pełna. Jestem megaoptymistką i tak ciągnę troszkę tych ludzi za sobą. Myślę, że z każdej sytuacji jest wyjście.

A kontakt z ludźmi to dla pani Anny podstawa. I jak sama przekonuje: — Nie jestem osobą, która zamieszkałaby na bezludnej wyspie. Nie nadaję się do tego. Kontakt z ludźmi jest podstawą do funkcjonowania na co dzień. Wiadomo, że do wszystkiego trzeba mieć dystans, ale czuję się potrzebna do pomocy. Myślę, że to kontakt z ludźmi jest dla mnie motorem do działania — deklaruje.

Żeby zagłosować na Annę Kupczak wystarczy wysłać sms o treści GO.UZM.8 na numer 72051 (koszt 2,46 zł z VAT za sms).


Krzysztof Kucharczak


W plebiscycie „Urzędnik z misją” mogą wziąć udział urzędnicy pracujący na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Do plebiscytu mogą być zgłoszeni pracownicy wszystkich szczebli administracji publicznej, a więc nie tylko pracowników urzędów, ale też ich jednostek organizacyjnych. Mogą to być np. pracownicy urzędu gminy czy powiatu, pracownicy socjalni, ale też instytucji kulturalnych czy innych urzędów. Z plebiscytu wyłączeni są prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie gmin, a także starostowie powiatów oraz członkowie zarządów samorządów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.
Głosowanie smsowe trwa do 20 września. Zwycięzców poznamy w czasie uroczystej gali 15-lecia Federacji FOSa, która odbędzie się 23 września w olsztyńskim Planetarium.
Termin zgłaszania kandydatur upływa 18.09.2019 roku. Prosimy je wysyłać na: redakcja@gazetaolsztynska.plRegulamin: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Zobacz także