Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Warto znów stanąć na podium

2018-03-24 11:26:16 (ost. akt: 2018-03-24 12:20:06)

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Strażacy ochotnicy walczą o tytuł "najpopularniejszej OSP". Mieszkańcy mają swoich faworytów, ale jednostki zapowiadają walkę do końca. O prestiżowy tytuł walczy też OSP Lorki. Czy uda się im znów stanąć na podium?

Tadeusz Góralski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Lorki (powiat nowomiejski) od dziecka mia zaufanie do strażaków. — Jak byłem małym chłopcem, sam chciałem zostać strażakiem — wspomina.

Do służby wstąpił w 1970 roku. —Teraz to i synowie są ochotnikami, i wnuki się do tego szykują! — mówi z uśmiechem.

Jako prezes jednostki ma wiele powodów do dumy. — Staramy się być wzorowi— mówi. — Często zajmujemy pierwsze miejsca w zawodach pożarniczych powiatowych i gminnych.

Ale największym powodem do dumy jest... gotowość druhów do służby. — Z moich ochotników jestem dumny!— podkreśla Tadeusz Góralski. — Jak się ich o coś poprosi, to reagują natychmiast. Jak mamy mieć zebranie, to wystarczy, że wyślę sms i już są. W jednostce służy 40 ochotników. Dwanaście z nich to kobiety.
Pan Tadeusz ma 70 lat, ale o odpoczynku ani myśli. Ma siły i chęci, żeby pełnić służbę. — Człowiek to robi jakoś z zamiłowania. Zresztą, jak się chce, to się chwilę znajdzie.

Lorki, to mała wieś położona w gminie Grodziczno. Mieszkańcy doskonale wiedzą, że mogą liczyć na swoich ochotników. — Dobrze o nas mówią — mówi prezes Góralski. — A i my służymy mieszkańcom. Jeździmy do akcji, ale też organizujemy dla nich imprezy.

Mieszkańcy Lorek mogą liczyć na to, że druhowie im festyn zorganizują, a nawet zrobią grilla. — Staramy się we wszystkim ludziom pomagać — podkreśla Tadeusz Góralski.

Widać, że druhowie są doceniani. Przypominamy, że dwa lata temu to właśnie OSP Lorki zajęły drugie miejsce w powiecie nowomiejskim w naszym konkursie (w kategorii jednostek niezarejestrowanych w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym). Czy jednostka powtórzy sukces? Prezes nie kryje, że bardzo na to liczy. — Cały czas myślimy o tym konkursie — nie kryje. — Chcielibyśmy znów stanąć na podium.

Warto docenić ochotników! Nie tylko czuwają w dzień i w nocy, pędzą do pożarów i wypadków, ale też na co dzień angażują się w życie lokalnej społeczności.

A w rankingu regionalnym od kilku dni bez zmian. Według danych z wczoraj z godziny 11. na prowadzeniu pozostaje Ochotnicza Straż Pożarna w Trelkowie. Na drugim miejscu znajduje się OSP Piasutno, a na trzecim OSP Harsz.
Głosowanie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajdują się w tym systemie.

Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Głosowanie polega na wysłaniu sms-a pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł brutto.

at

Wybieramy Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną: . Głosowanie potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajdują się w systemie. Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Głosowanie polega na wysłaniu sms-a pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego SMS- wynosi 1,23 zł brutto.


RANKING W POWIECIE NOWOMIEJSKIM

RANKING REGIONALNY: KLIKNIJ tutaj


RANKING: Młodzieżowe Drużyny PożarniczeRANKING: Kobiece Drużyny PożarniczeRANKINGI POWIATOWE

Powiat braniewskiPowiat działdowskiPowiat elbląskiPowiat ełckiPowiat giżyckiPowiat gołdapskiPowiat iławskiPowiat kętrzyńskiPowiat lidzbarskiPowiat mrągowski


Powiat nidzickiPowiat nowomiejskiPowiat oleckiPowiat olsztyńskiPowiat ostródzkiPowiat piskiPowiat szczycieńskiPowiat węgorzewskiRegulamin: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także