Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Orkiestra zagrała na całego! [RELACJA, AKTUALIZACJE, GALERIA]

2018-01-14 15:18:39 (ost. akt: 2018-01-15 15:03:23)
WOŚP 2018

Olsztyn- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny gra w Olsztynie

WOŚP 2018 Olsztyn- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny gra w Olsztynie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Tylko u nas. Gdzie grała i jak WOŚP w naszym regionie. Relacje z miast i miasteczek warmińsko-mazurskiego.

REGION: 11.20

Bijemy kolejne rekordy!

OLSZTYN: 471 556, 70
ELBLĄG: 365 741, 64
EŁK: 92 255,62

a w kraju:


Poniedziałek, g. 08.20 OLSZTYN
Jak informuje olsztyński sztab, na koncie jest już 439 593, 77 zł!23.55 KRAJ
Jurek Owsiak, po raz pierwszy występujący w czasie finału nie w żółtej, ale czerwonej koszuli, podsumował tegoroczny finał WOŚP. Na koncie są już prawie 73 miliony. To kwota deklarowana. Ostateczną kwotę, która wpłynęła na konto WOŚP poznamy w marcu, po zakończeniu wszystkich aukcji internetowych i rozliczeniu deklarowanych wpłat z licytacji (m.in. złotych serduszek i złotych kart telefonicznych).


22.02 OLSZTYN
Przed godziną 22 na koncie olsztyńskiego sztabu było już prawie 376 tysięcy złotych!
Światełko do nieba

Olsztyn-WOŚP koncert finałowy i pokaz sztucznych ogni

22.00 KRAJ:
Ponad 45 milionów złotych na koncie WOŚP.

21.30 Sprawdzamy, co słychać w sztabach!

OLECKO informuje: Do godz. 20 udało się zebrać ponad 33 tys. zł, ale jeszcze trwa liczenie pieniędzy. Podczas wieczornego bloku koncertowego w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury wystąpiły lokalne zespoły: Trudna Młodzież, Syndrom, grupa taneczna Imagination z Kowali Oleckich oraz Radioaktywni i Amnestia.


ELBLĄG ma się czym pochwalić: — Mamy już 215 tysięcy złotych, a licznik cały czas bije — poinformował tuż przed światełkiem do nieba Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


LIDZBARK WARMIŃSKI zebrał prawie 30 tysięcy złotych!


20.15 Czas na podsumowania!
W POWIECIE WĘGORZEWSKIM udało się zebrać 27 020,24 zł!


IŁAWA nie zawiodła! Iławianie tłumnie przybyli do kinoteatru aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Licytacje przyniosły spore wpływy!


W BRANIEWIE do WOŚP dołączyło 250 wolontariuszy, którzy podzieleni na 44 patrole kwestowali w niedzielę od godz. 8.00 do 18.00. Zbierały osoby w każdym wieku. Najmłodsi wolontariusze mieli mniej niż rok, najstarsi ponad 60 lat.


Światełko do nieba

Olsztyn-WOŚP koncert finałowy i pokaz sztucznych ogni


20.00 Światełko do Nieba, czyli tradycyjny już pokaz fajerwerków

[19.40] PISZ
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od rana w akcji na ulicach Pisza, a w Piskim Domu Kultury od godziny 16.00 rozpoczęły się występy artystyczne, koncerty i licytacje. o godziny 17.00 piscy wolontariusze zebrali 8.010 zł.
Tak Wielka Orkiestra gra w Piszu


[19.30]
W powiecie mrągowskim, podobnie jak w całej Polsce niedziela stoi pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Mieszkańcy powiatu pokazują wielkie serca

19.05 KRAJ
Jeszcze trochę i niebo nad Polską rozświetli Światełko do Nieba. Na 19 Orkiestra zebrała już w całym kraju 27,2 miliona złotych.

18.40 OLSZTYN
Olsztyński sztab ma już prawie 250 tys. zł!

17.00 SĘPOPOL
Na ulicach miasta pojawiło się 25 wolontariuszy. W domu kultury od g. 14 można zarejestrować się jako dawca komórek macierzystych, a od g. 17 rozpocznie się blok artystyczny, w którym wystąpią m.in. goście z Kaliningradu. O godzinie 20, jak wszędzie w Polsce, będzie symboliczne "Światełko do nieba".
Sępopolscy wolontariusze od rana zbierają pieniądze do puszek


16.30 KRAJ
- Panie ministrze, pana słowa wypowiedziane dziś w TVN24 wobec WOŚP były krzywdzące, niesprawiedliwe i absolutnie niedopuszczalne. Uraził pan setki tysięcy osób, które zaangażowały się w tegoroczny finał. Nikt nie zmusza pana do wsparcia Orkiestry i jej 26. finału - tak Jerzy Owsiak odpowiedział wiceministrowi Patrykowi na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. - Nie ma pan prawa krzywdzić tych, którzy poświęcają swój czas i energię, żeby pomóc potrzebującym...Takie słowa nigdy nie powinny paść z ust osoby, która pełni ważny, państwowy urząd, mający w nazwie słowo "sprawiedliwość".

Przypomnijmy, że rano wiceminister Jaki powiedział w programie "Kawa na ławę", że nie jest za WOŚP, bo "pieniądze ze zbiórki idą też na organizację Woodstock, gdzie promuje się politykę śmierci, między innymi aborcję dzieci chorych na Downa". Przypomnijmy, że syn wiceministra również cierpi na tę przypadłość.

16.25 OSTRÓDA
W ostródzkim sztabie Orkiestry koncerty i licytacje trwają w najlepsze. Jednym z ciekawych przedmiotów licytacji jest flaga Polski z autografem Marcina Gortata! Zainteresowani mogą składać propozycje cenowe, a osoba z najwyższą kwotą wygra ten unikatowy przedmiot.
Orkiestra gra, a wraz z nią mieszkańcy Ostródy


15.54 KRAJ
Orkiestra zebrała już 16,8 miliona złotych

14.39 ELBLĄG
Rozpoczęły się koncerty na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która stanęła na Starym Mieście, tuż obok Ratusza Staromiejskiego. To do ratusza trafiają pieniądze zabrane przez wolontariuszy. Na elbląskich ulicach jest ich 450. Elbląski sztab poinformował po godz. 14, że zebrano już 70 tysięcy złotych.
Elbląg: Ruszyła scena WOŚP na Starym Mieście. Zebrano już 70 tys. złotych [zdjęcia, film]

14.30 IŁAWA
Od rana w Iławie gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze w nieco mroźnej aurze robią swoje i mówią, że na spotykają się z wielką życzliwością mieszkańców.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Iławie gra na całego

14.15 OLSZTYN
Mroźne kąpiele, biegi, przejażdżki zabytkowymi autami, zwiedzanie schronów w olsztyńskim ratuszu - olsztynianie dzisiaj nie próżnują. Bawią się świetnie i świetnie się czują. Mróz im nie straszny, bo ich serca rozgrzewa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Olsztyn gra z największą orkiestrą świata! Trwa 26. Finał WOŚP! [ZDJĘCIA]

14.13 BISZTYNEK
Trwają działania w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bisztynku. Wolonatriusze-harcerze są na ulicach miasteczka. Trwa też turniej siatkarski dla WOŚP.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Bisztynku

12.43 NIDZICA
Dzisiaj (14 grudnia) od 8 rano na ulice naszego miasta wyszło 40 wolontariuszy. Pieniądze do puszek zbierają w całym mieście.
Nidziccy wolontariusze od rana zbierają pieniądze do puszek

12.42 EŁK
Trwa 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji na ulicach Ełku od rana możemy spotkać wolontariuszy niosących kultowe już puszki z czerwonymi sercami.
Ełczanie mają wielkie serca i grają z Orkiestrą już od samego rana!11.24 KRAJ
Znany prawicowy bloger grozi lekarzom sądem, jeżeli będą go leczyć sprzętem podarowanym przez WOŚP. Zdumienie innych budzi to, że wśród przedmiotów wystawionych na licytację jest krawat samobójcy.
WOŚP: Matka Kurka, krawaty samobójcy i Patryk Jaki

10.43 OLECKO
Około godz. 9.30 na ulice Olecka ruszyło około 50 wolontariuszy z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W Olecku do wczesnych godzin popołudniowych zebrano ponad 8 tys. zł.
Największa orkiestra świata koncertuje w Olecku.

10.35 GIŻYCKO
Stu wolontariuszy zarejestrowało się w giżyckim sztabie 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestrę koordynuje w tym roku Marcin Prusik z Giżyckiego Centrum Kultury.
Giżycko gra w Orkiestrze Jurka Owsiaka

W sztabie Orkiestry w Giżyckim Centrum Kultury


10.33 SZCZYTNO
Finał WOŚP rozpoczął się. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 26 w historii. Wolontariusze w każdym zakątku Polski ale także i świata zbierają pieniądze do puszek WOŚP. Zebrane środki tradycyjnie trafią na zakup sprzętu medycznego dla dzieci. O godz. 20 Jerzy Owsiak szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy da sygnał do odpalenia światełka do nieba.
Po raz 26-ty WOŚP gra dla dzieci

9.55 ELBLĄG
450 wolontariuszy rozpoczęło kwestę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chociaż na dworze jest mróz, to Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu WOŚP, nie ma wątpliwości. — Rozgrzejemy Elbląg, będzie naprawdę gorąco — mówi.
WOŚP w Elblągu już gra. Wolontariusze ruszyli w miasto. Zabrano już ponad 40 tys. zł


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xyz #2418227 | 83.9.*.* 15 sty 2018 12:28

  A za puszczone w niebo fajerwerki kto płaci ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Siostra E #2418140 | 79.190.*.* 15 sty 2018 11:02

  Zdrowy organizm daje zdrowy materiał a nie bylejaki

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. I tyle w temacie #2418052 | 89.228.*.* 15 sty 2018 09:03

  Zarobki Owsiaka znacznie mniejsze niż przeciętnego posła.Z "wątpliwej pracy posła" nie ma pożytku,albo wynikają skutki katastrofalne dla Narodu...Tymczasem z pracy Państwa Owsiaków i ich ekipy wynikają tylko dobre rzeczy.Politycy dzielą Polaków,a WOŚP łączy

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ,.i.. #2417895 | 81.190.*.* 14 sty 2018 21:54

  wspierasz Caritas no to polecam zobaczyć co wspierasz...same aktywa trwałe , czyli nieruchomści i inne pierdoły biznesy to wartość na grudzień 2016 r 27 mln PLN kolego to o czym ty mówisz .....aktywa obrotowe czyli obligacje i inne rzeczy finansowe to 70mln PLN zatem w sumie 90 mln pln mają na dzień dobry ...zobacz na koszty związane z samą działalnością , zarządzanie samochody i inne : http://caritas.pl/wp-content/files/sp rawozdania-finansowe/2016-Sprawozdanie-F inansowe-Caritas-Polska.pdf....ja ich nie mam zamiaru wspierać bo mają w pytę kasy z narzędzi finansowych to jest biznes pomocowy kolego wielka fabryka wspierana przez kościół i państwo..... Polecam lekturę ....oni nie potrzebują działsć w telewizji i zbierać przez jeden dzień ...zatem Wielkie dzięki Jurku ......

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Paj #2417883 | 83.6.*.* 14 sty 2018 21:20

  Psy, które głośno szczekają czegoś się boją. A tutaj słychać wręcz głośne WYCIE. A teraz Wyznawcy kaczki pawłowicz do dzieła idę na rekord minusów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (28)