Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Bo dziecko w Gazecie to frajda!

2016-12-15 14:05:00 (ost. akt: 2016-12-14 14:36:55)
Igor Pieśniak, wiek 1 rok i 10 m-cy, Olsztyn.

Igor Pieśniak, wiek 1 rok i 10 m-cy, Olsztyn.

Autor zdjęcia: Arch. rodzinne

Nasza redakcyjna skrzynka zapełnia się błyskawicznie zgłoszeniami Zimowych Brzdąców. Julka ze Szczytna walczy o głosy już od kilku dni, a zgłoszenie małego Igora z Olsztyna dopiero do nas trafiło. Czekamy na zdjęcie Twojego dziecka!

O tym, że najlepiej jest dotykać śnieg gołymi rękami, przekonał się Igor Pieśniak (1 rok i 10 miesięcy) z Olsztyna. Podczas ubiegłorocznej zimy dopiero raczkował, więc śnieżne atrakcje były jeszcze nie dla niego. Teraz jest inaczej. Igor przy pomocy mamy zdążył już ulepić wielką kulę śnieżną. Ilona Pieśniak, mama chłopca natychmiast uwieczniła tę chwilę na fotografii. Zdjęcie uroczego zimowego brzdąca trafiło do naszej redakcji. — Znajomi poinformowali mnie, że jest taki konkurs. Pomyślałam: dlaczego nie? I wysłałam zgłoszenie syna do plebiscytu — opowiada mama chłopca.

Teraz rodzina chłopca mocno trzyma kciuki za jego zwycięstwo w plebiscycie „ Zimowy Brzdąc 2016”. Choć, jak mówi pani Ilona, to nie wygrana w konkursie jest najważniejsza. — Do konkursu nastawiam się bardzo pozytywnie — mówi. — Zmobilizowałam bliskich do wysyłania sms-ów na syna. Ale konkurs ma być przede wszystkim zabawą.

Igor jest najmłodszym wnukiem w rodzinie. — W tym roku na pewno ucieszy się z choinki, prezentów i gości — mówi jego mama.

Jaki jest nasz najnowszy kandydat? — Mój syn jest bardzo wesoły — opisuje małego kandydata pani Ilona. — Jeszcze nie mówi, ale świetnie się z nami komunikuje. Zawsze jest chętny do zabawy. I nie cierpi rękawiczek!
Mam chłopca zdradza, że pod choinkę Igor dostanie sanki. Jak tylko znów pojawi się biały puch, będzie mógł korzystać z uroków zimy. Na razie ulubionym zajęciem chłopca jest... — ...zabawa sprzętami kuchennymi — śmieje się pani Ilona.

Izabela Iskrzyńska ze Szczytna twierdzi, że wielką frajdą jest zobaczyć swoje dziecko w Gazecie. Kilka lat temu wycinała z niej Natalkę. Teraz przyszedł czas na najmłodszą córkę — Julkę. — Dla mnie udział w tym plebiscycie to przede wszystkim pamiątka. — twierdzi. — Tu nie chodzi nawet już o samo głosowanie.

Dwuletnia Julka jest jedną z kandydatek do tytułu Zimowego Brzdąca 2016. — Córka bardzo lubi karmić kaczki, więc na konkurs wybrałam właśnie zdjęcie z nimi w tle— tłumaczy pani Izabela.

Jaka jest mała kandydatka? — To rozrabiaka —uśmiecha się pani Izabela. — Bardzo gadatliwa. To energiczne i wesołe dziecko.

Jak przystało na kandydatkę zimowego plebiscytu, Julka uwielbia tę porę roku. — Bardzo ucieszył ją widok śniegu — opowiada jej mama. — Niestety nie nacieszyła się nim długo, bo zaraz stopniał. Ale udało jej się trochę pojeździć na sankach. Obowiązkowo jesteśmy na spacerze codziennie!
at

Plebiscyt trwa do 30 stycznia 2017 roku. Odbywa się dwuetapowo. Do 13 stycznia do godziny 23.59 wybieramy Zimowego Brzdąca w poszczególnych powiatach. Od 14 stycznia do 30 stycznia 2017 do godziny 23.59 roku wybieramy Zimowego Brzdąca na szczeblu regionalnym.

Zgłoszenie dziecka do udziału w Plebiscycie następuje poprzez nadesłanie drogą elektroniczną jego jednego zdjęcia na adres:

powiat bartoszycki: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
powiat braniewski: braniewo@gazetaolsztynska.pl
powiat działdowski: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
powiat ełcki: elk@gazetaolsztynska.pl
powiat giżycki: gizycko@gazetaolsztynska.pl
powiat gołdapski: goldap@gazetaolsztynska.pl
powiat iławski: ilawa@gazetaolsztynska.pl
powiat kętrzyński: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
powiat lidzbarski: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl
powiat mrągowski: mragowo@gazetaolsztynska.pl
powiat nidzicki: nidzica@gazetaolsztynska.pl
powiat nowomiejski: nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
powiat olecki: olecko@gazetaolsztynska.pl
powiat ostródzki: ostroda@gazetaolsztynska.pl
powiat piski: pisz@gazetaolsztynska.pl
powiat szczycieński: szczytno@gazetaolsztynska.pl
powiat węgorzewski: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl
powiat olsztyński: wydawca@gazetaolsztynska.pl

Wielkość zdjęcia nie może przekraczać 5 MB. W temacie wiadomości e-mail należy wpisać: Zimowy Brzdąc 2016.

W plebiscycie mogą brać udział dzieci w wieku do 10 lat (wg. stanu w roku 2016) zgłoszone do udziału w plebiscycie przez ich rodziców lub opiekunów prawnych.

Prawidłowe zgłoszenie dziecka do Plebiscytu powinno zawierać:

- imię i nazwisko dziecka, wiek i miejscowość
- zgodę co najmniej jednego rodzica lub opiekunów prawnych do wykorzystania przez Organizatora wizerunku dziecka na potrzeby plebiscytu;
- akceptację postanowień regulaminu;
- imię i nazwisko rodzica/opiekuna oraz numer telefonu do kontaktu.
Dane będą przetwarzane w celu wyłonienia laureatów i opublikowania wyników.

>> Regulamin. Zimowy Brzdąc 2016

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB