Quantcast

Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

138 tysięcy zgłoszeń na policyjnej mapie bezpieczeństwa

2016-12-06 12:38:00 (ost. akt: 2016-12-06 11:38:36)

Autor zdjęcia: Karojowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. 10-17-2016

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa to uzupełnienie procesu budowy zaufania między policjantami a obywatelami – powiedział w poniedziałek w Szczecinie minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Błaszczak podczas spotkania z funkcjonariuszami policji oraz dzielnicowymi z województwa zachodniopomorskiego podsumowywał działanie krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa oraz programu "Dzielnicowy Bliżej Nas".

"Mapa zagrożeń bezpieczeństwa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W całej Polsce odnotowaliśmy 138 tys. zgłoszeń i każde z nich zostało przez policję sprawdzone. Wejść na stronę internetową było prawie 1,3 mln., a aktywnych użytkowników jest blisko pół miliona" - poinformował szef MSWiA.

Zobacz także: Nie czujesz się bezpiecznie? Widzisz, jak ktoś łamie prawo? Zaznacz to na specjalnej mapie! Nie czujesz się bezpiecznie? Widzisz, jak ktoś łamie prawo? Zaznacz to na specjalnej mapie! Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową...

Według niego, "mapa jest uzupełnieniem procesu budowy zaufania między funkcjonariuszami a obywatelami, to narzędzie, które zapewni bezpieczeństwo".

Zdaniem ministra, mapa jest "dobrym źródłem informacji dla policji, gdyż ma charakter anonimowy, przez to obywatele są bardziej śmiali jeżeli chodzi o zwracanie uwagi na problemy, które im doskwierają".

"Policja ma poczucie, że funkcjonariusze patrolują te rejony, które powinni patrolować, te miejsca, gdzie są oczekiwania. Przestaje funkcjonować stwierdzenie, że policja jest tam, gdzie jej nie potrzeba, a nie ma jej tam, gdzie jest potrzebna" - dodał.

Pilotażowy program mapy zagrożeń bezpieczeństwa prowadzono w wakacje na terenie trzech garnizonów: pomorskiego, podlaskiego oraz stołecznego. Od września jest realizowany w całej Polsce.

Zobacz także: Mapa bezpieczeństwa w regionie. Najwięcej zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu Mapa bezpieczeństwa w regionie. Najwięcej zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu Mija miesiąc od uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w regionie. Mapy, która ma wskazywać policjantom i mieszkańcom mniej bezpieczne miejsca....
Na Warmii i Mazurach Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona 14 września. Od początku działania mapy do 17 października mieszkańcy zgłosili ponad 1 951 zagrożeń w całym województwie. Do tej pory zweryfikowanych zostało 1 593 zagrożeń, z czego 451 zostało potwierdzonych, a 1 142 nie potwierdziło się.

W czołówce miast z największą ilością zgłoszeń znalazły się Olsztyn i Elbląg czyli największe aglomeracje w województwie warmińsko-mazurskim. I to właśnie miast dotyczy największa ilość zgłoszeń. Z gmin przoduje gmina Olsztyn.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sędzia #2128649 | 88.156.*.* 6 gru 2016 20:47

  Pie*dolisz zaćpany gimbusie. Jak ci dzielnicowy przed sąd potrzebny to sąd go wzywa a nie ty, tumanie. Wymyśliłeś, tumanie historię w zemście, bo ci jointa pały zabrały i teraz płaczesz, bo kasę wtopiłeś i pierdzieć w pasy pójdziesz. Życie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. tmi #2128482 | 83.9.*.* 6 gru 2016 17:07

  i co ? zgłosiłem swoją ulice za przekraczanie dopuszczalnej prędkości i nic się nie dzieje. Oszołomy dalej pędzą ile fabryka dała, żadnego spowalniacza, nic, a moje zgłoszenie na mapie zniknęło, do dupy.............

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. emtecpl #2128420 | 195.136.*.* 6 gru 2016 15:40

  pozwoliłem sobie zbliżyć jaroty i co... tęczowy las 9 zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu a ulica Płoskiego 6 zgłoszeń przekraczanie prędkości - chyba niektórzy się nudzą

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. awat #2128395 | 5.172.*.* 6 gru 2016 15:06

  Czytam to i się śmieję:))))) Parę miesięcy temu potrzebowałem do sądu zeznań p.dzielnicowego, nie będę podawał nazwisk; ale wyobraźcie sobie,że przez ponad miesiąc nie mogłem się dodzwonić do tego pana, a nadmienię że wydzwaniałem po wszystkich komendach w olsztynie w celu odnalezienia p,dzielnicowego, nawet w końcu pofatygowałem się osobiście i wiecie co? A no to że na komendzie nie mogli mi udzielić rzetelnej informacji gdzie się podział pan dzielnicowy i czy w ogóle on żyje, mieli mnie i moją sprawę głęboko w DUPIE nawet nie zapytali czy może ktoś inny może mi pomóc. Więc jak czytam takie PIERDOLENIE O SZOPENIE to mnie rozwala ze śmiechu,

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. hmm? #2128377 | 81.15.*.* 6 gru 2016 14:41

  To wymyślił Macierewicz?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)